Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вибрати карту для подорожі?

Сьогодні все більше українців, вирушаючи у подорож, воліють розплачуватися не готівкою, а банківською картою. І, оскільки, безготівкові розрахунки стають все популярнішими (за даними НБУ обсяг безготівкових операцій в Україні за 2013 збільшився на 75,3% і склав понад 108 мільйонів гривень) українські туристи все частіше обирають за кордоном саме цей вид платежу.

Популярність карт, як платіжного інструменту для закордонних поїздок, добре ілюструє той факт, що компанії з продажу дорожніх чеків практично згорнули свою діяльність. Для людей стало нормою брати з собою в поїздку банківську карту.

Наявність банкової карти в подорожі позбавляє від необхідності декларувати гроші при перетині кордону. Досить просто повідомити Митну службу про наявність у вас платіжної картки. Також карта гарантує більший рівень фінансового захисту. Визначимо, як вибирати карту для поїздки за кордон.

На що звернути увагу

Отже, зібравшись в таку довгоочікувану поїздку, насамперед, треба подзвонити в банк і попередити, в яку країну і на скільки днів ви збираєтесь. В іншому випадку існує ризик, що система автоматично заблокує картку через підозри в шахрайстві. Також під час дзвінка поцікавтесь, чи є обмеження за картковими операціями (ліміти для зняття грошей). Крім того, потрібно обов’язково записати і взяти з собою телефонний номер служби банку, через яку можна заблокувати карту в разі втрати (потрібно буде повідомити номер картки і слово-пароль).

«Блокують« пластик »зазвичай протягом 1-5 хвилин, тому не зайвим за кордоном буде мати більше коштів на рахунку мобільного телефону (мінімум 50 грн) для зв’язку з банком. Гроші, які плануєте використовувати, покладіть на карту з запасом: під час операції по карті засоби блокують за одним курсом, а при списанні за два-три дні курс може змінитися так, що залишок на рахунку може піти в «мінус».

Також обов’язково треба перевірити дату на «пластику», щоб термін дії картки не минув раніше закінчення поїздки. На карті вказано місяць і рік, до якого вона діятиме, при цьому під місяцем мається на увазі останній день цього місяця.

Якщо ж карти у вас немає зовсім або виникла необхідність її перевипуску, то в першу чергу треба звернути увагу на режим конвертації коштів, наявність комісій за конвертацію, діючі ліміти та правила безпеки користування карткою, які встановлює банк-емітент.

Такий простий складний вибір

shutterstock_115283164 В принципі, для подорожей за кордон підходять всі класи і типи карт. Головне, карта повинна бути міжнародна, тобто не тільки для внутрішнього використання.

Є банки, які виставляють обмеження [на розрахунки за кордоном] на зарплатні карти або карти вкладників банку. Таким чином, деякі банки підвищують свою емісію, «примушуючи» додатково відкривати ще платіжні карти.

Бажано віддати перевагу картам стандарту EMV (карта з чіпом і з обов’язковим введенням PIN-коду власноручно). Цей стандарт був розроблений спеціально для підвищення рівня безпеки фінансових операцій. Адже подорожі завжди передбачають розрахунки в різних торгових точках, і користування картою з чіпом допоможе захистити свої гроші від шахраїв. Найкраще для подорожей підходять карти Visa (Classic / Gold / Platinum) або MasterCard (Standard / Gold).

Можна використовувати і карти Visa Electron або Cirrus Maestro (часто зарплатні картки), правда, якщо ви вирішили користуватися цими картами, то обов’язково передзвоніть в банк і переконайтеся, що ними можна розраховуватися за кордоном. Також не варто забувати, що частина зарплатних карт випускається для внутрішнього українського користування (іноді карта має напис Valid only in Ukraine). І пам’ятайте, що при використанні карт класу Visa Electron залишається ризик того, що деякі торговці за кордоном можуть відмовитися приймати таку карту без пояснення причини. Тому картки Maestro і Visa Electron використовуються в основному для зняття готівки. А по картах класу Visa (Classic, Gold, Platinum) або MasterCard (Standard, Gold) крім операцій зняття готівки передбачені і безготівкові операції, такі як бронювання номера в готелі, оренда авто, покупка різного роду квитків, розрахунки в торгово-сервісній мережі та в інтернеті.

«Карти картки вищого рівня – Gold і Platinum – часто включають додаткові послуги: страхування багажу, медичне страхування за межами України на певну суму і т.д.», – говорить керівник відділу стратегії та маркетингу Департаменту електронних каналів продажів «ВБР» Олексій Бондарев .

При виїзді за кордон можна використовувати будь-яку систему карт – і MasterCard або Visa приймаються в більшості країн світу. Прийнято вважати, що MasterCard більше розповсюджені в Європі, а Visa – в США, Латинській Америці, Австралії. «Хоча все це досить умовно. Як правило, торгові підприємства не встановлюють обмежень на прийом карток тільки однієї платіжної системи: вони приймають і карти Visa, і картки MasterCard », – розповідає начальник управління маркетингу продажів і аналітики банку« Стандарт »Алла Ткаченко.

У скільки обійдеться

big Основні комісії при використанні картки – комісія за випуск карти, або за щорічне обслуговування, комісія за зняття готівки в банкоматах (касах) банку або в мережі інших банків. Вартість випуску карт варіюється від 40 грн – картки класу Classic до 1000 грн – карти класу Platinum. Вартість обслуговування карт залежить від кількості наданих послуг і може сягати навіть 1500 грн на рік, але в деяких банках готові надати обслуговування і мінімальний набір послуг безкоштовно. Комісії по картах також залежать від тарифного пакета. В основному, якщо розраховуватися в торговельній мережі, то комісія не стягується. За іншими видами операцій розмір комісій залежить від банку та виду продукту. Тому, якщо карта потрібна на разову поїздку, краще вибрати тариф без щомісячних платежів за обслуговування рахунку і абонентської плати за СМС-банкінг. Комісія за зняття готівки в банкоматах (касах) банку або в мережі інших банків варіюється в середньому 0,5% – в «своїх» банках, 1,5% – в інших банках.

Якщо рахунок відкритий в гривні, то при оплаті товарів і послуг за кордоном може виникнути подвійна конвертація. Буває так, що при оплаті в США система іноді переводить гривню в євро, а вже потім у долари. Виходить подвійний обмін, на якому ви втрачаєте гроші. Щоб уникнути цього, можна відкрити карти в різних валютах. Можна також придбати мультивалютну картку, до якої прив’язано кілька рахунків у різних валютах. Курси конвертації, які встановлюють Visa і Mastercard, можна дізнатися на офіційних сайтах цих компаній. Курс платіжної системи зазвичай залежить від курсу на світових ринках і змінюється щодня. Деякі банки додатково стягують за конвертацію ще й 1-1,5% від суми. Тому краще всього, вирушаючи в країни єврозони, на карту покласти євро. А, відправляючись у країни, де поширена американська валюта – долари США. У цих випадках вам не доведеться платити за конвертацію.

Максимальна вигода

Максимальну вигоду від користування карткою можна витягти, використовуючи її повсюдно для розрахунків в торгових мережах. Спланувавши свою поїздку, можна забронювати готель, купити авіа-або ж / д-квитки, заплатити за оренду автомобіля, розплатитися в будь-якій торговельній точці (магазині, ресторані, таксі і т. д.).

«Використовуючи карту для безготівкових розрахунків, можна додатково отримати відшкодування частини від витраченої суми, якщо у банку є функція cashback», – говорить начальник управління розвитку кредитних карт банку «Ренесанс Кредит» Андрій Рудов.

І, звичайно ж, не варто забувати про знижки за пред’явлення картки в торговельних мережах, ресторанах, аеропортах або готелях – за кордоном це дуже поширене. Картки преміум-класу дозволяють скористатися різними привілеями від платіжних систем. Наприклад, платіжна система Visa надає своїм клієнтам знижку 5% на авіаквитки. А також знижки від 5 до 20% на різні побутові послуги. А платіжна система MasterCard власникам карт класу Gold надає сезонні знижки на покупку одягу модних брендів і багато іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?