Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вибрати форекс брокера? Поради для початківців

Як правильно вибрати брокерську компанію для співпраці? Адже ринок переповнений пропозиціями. Ми вирішили запитати поради у експертів.
Генеральний менеджер брокерського агентства Concord Bay.
Незважаючи на те, що вітчизняний ринок Форекс розвивається вже не перший рік, для кожного трейдера вкрай актуальним залишається питання правильного вибору брокерської компанії, що забезпечує можливість здійснювати угоди і отримувати прибуток від торгівлі валютними парами та іншими інструментами. На превеликий жаль, до сих пір тут зберігається чимало підводних каменів, що заважають учасникам ринку ефективно застосовувати власні стратегії бізнесу і заробляти гроші без штучно створених перешкод.

На що варто звернути увагу:
1) Бізнес-модель брокера – самою чесною по відношенню до трейдера є ECN / STP модель, коротко – брокер не грає проти клієнта.
2) Сумарна витрата на угоду – складається з комісії брокера і наданого їм спреда.
Чим нижче вартість операції – тим простіше і більше можна заробити.
3) Юрисдикція і регулятори – не останню роль у виборі брокера грає той факт, наскільки сильно брокер скутий законом.

Що разюче, вік компанії і наявність великої рекламної мережі, по суті, ніяк не характеризують брокера. Не варто вірити обіцянкам. Вибір брокера повинен бути заснований на жорстких перевірених фактах.

1331631440_why_us_mauseoАналітик, Orbex
В основі вибору форекс брокера насправді лежить визначення важливих характеристик. Нижче перераховані основні критерії, які я вважаю основними для довіри капіталу:
1 – Регулювання: брокер регулюється, і якщо так, то якими юрисдикціями? Трейдери можуть довіряти нині регульованим компаніям ЄС, Великобританії, Австралії, Японії та регулюючим органами США.
2 – Торгова платформа: яка платформа мені пропонується, і наскільки їй можна довіряти?
Ні за яких обставин, не уникайте власну платформу брокера для пошуку популярної платформи, тільки для того, щоб переконатись, що у Вас не буде проблем з використанням Ваших торгових інструментів.
3 – Витрати: які ціни будуть пов’язані з моєю торгівлею?
Іноді, своп, спред, комісійні, і інші витрати можуть вивести всі Ваші торгові старання нанівець.
4 – Безпека фондових коштів: надає брокер страховку безпеки?
Це питання вирішується автоматично регульованими ЄС брокерами під MiFID.

Хоча цей список можна продовжувати і продовжувати, я вважаю, що ці попередні атрибути важливо передбачати перед тим, як вирішувати торгувати з тим чи іншим брокером.

Аналітик Альпарі
Вирішивши торгувати на міжнародному валютному ринку, майбутній трейдер повинен вибрати свого форекс-брокера – напевно, це самий відповідальний вибір в кар’єрі, що починається. Добре, коли вибираєш між BMW і Mercedes. Якість бездоганно в обох варіантах, а різниця виключно в нюансах, які і визначають ваше ставлення до марки. У разі брокерів ситуація не настільки однозначна і, на перший погляд, виявити лідерів ринку і скористатися перевагами роботи з крупною і надійною компанією не так просто – реальну картину спотворюють інформаційні війни в інтернеті і реклама.

Постараємось позначити ряд критеріїв, на які варто орієнтуватись при виборі брокера, щоб надалі не мати проблем при торгівлі. Ми не будемо акцентувати увагу на торгових умовах компаній і розмірах спреда, залишаючи можливість вам самим оцінити ці тонкощі і сформувати власне ставлення до фірми і її конкурентних переваг.
Отже, мабуть, головний фактор – надійність брокера. Напряму оцінити її неможливо, але є ряд непрямих показників: термін роботи на ринку, масштаби і географія компанії, ліцензії регуляторів, нагороди та премії.
Звичайно, якщо ви не плануєте інвестувати в фінансові ринки якісь серйозні кошти і маєте намір обмежитися однією-другою сотнею доларів, то наші рекомендації можуть вам і не знадобитись.

Торгівля з невеликим депозитом, як правило, вкрай нетривала і рідко приносить прибуток. У разі розміщення у брокера значних коштів, варто дізнатись, які гарантії збереження грошей клієнтів дає компанія.
Солідний вік фірми є непрямим показником надійності, адже компанія вже продемонструвала стабільність роботи, пропонуючи свої послуги клієнтам на протязі багатьох років. А значить, у компанії існує напрацьована клієнтська база, відпрацьовані бізнес-процеси. Якщо говорити про конкретні терміни для форекс-індустрії в Україні, то всі лідери пережили 2 кризи в країні і працюють на цьому ринку вже більше 10 років. Припустимо розглядати брокерів з досвідом роботи і від 5 років, але менше вже буде ризиковано.
Звертаючи увагу на масштаби брокера, зазвичай дивляться на географічну присутність компанії, як в Україні, так і в інших країнах. З одного боку, це говорить про розміри компанії, з іншого, побічно вказує на наявність серйозних ліцензій у брокера, якщо офіс компанії розташований, наприклад, в США або Великобританії. Але будьте обережні: про свою міжнародну присутність на сайтах заявляють практично всі, але на перевірку виявляється, що таких одиниці.

Американський номер телефону на сайті або вказівка в керівництві компанії іноземців не повинна вводити вас в оману. Шукайте істотні докази присутності компанії на міжнародній арені, звертайте увагу на наявність у компанії ліцензій зазначених країн. Приміром, найбільш суворою і вимогливою регулюючої організацією в світі є NFA, яка контролює роботу брокерів на території США. На території Великобританії дану функцію виконує європейський регулятор – FSA.
В Україні та країнах СНД як таке законодавче регулювання ринку Форекс відсутнє, що дає можливість численним аферистам залучати гроші інвесторів, даючи помилкові обіцянки гарантовано отримати високий прибуток на ринку і навіть обіцяючи конкретну прибутковість.
Треба розуміти, що шахраї вкрай нескромно в рекламі і без жодних проблем розповідають про своє світове лідерство, надають всілякі липові «дипломи» і «сертифікати», які нібито підтверджують їх перевагу. Як і говорилось вище, в Україні та країнах СНД немає регулювання, яке б дозволило припинити діяльність подібних організацій. Тому всім, хто зацікавився торгівлею на фінансових ринках, доводиться приділяти додаткову увагу при виборі брокера, якому будуть довірені свої кошти.

В цілому ж основне правило при виборі брокера – обережність і ще раз обережність. Не має сенсу гнатись за копійчаною економією за рахунок, наприклад, розміру спреда, якщо ваші гроші будуть знаходитись в руках нечесного брокера. Тому підходьте до вибору ретельно – краще один раз витратити свій час на аналіз, зате потім взагалі не мати проблем при торгівлі.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?