Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вибрати банк для зарплатного проекту

Сьогодні навіть малий бізнес з невеликим трудовим колективом практично немислимий без зарплатного проекту в банку.

Сумніву не підлягає

Одними з найбільш ключових критеріїв при виборі банку для зарплатного проекту є історія взаємин з банком і особливо його можливість кредитувати бізнес в необхідних обсягах і за прийнятною ціною. Для «голодного» на ресурси українського бізнесу цей фактор часто навіть переважає над іншими.

«Враховуючи, що ринок сформований, належне забезпечення юридичної особи кредитним ресурсом – це запорука переходу компанії на зарплатний проект в банк», – стверджує начальник управління внутрішніх платіжних систем « Імексбанку »Володимир Смиков.

shutterstock_150256250(1)Депозитні ставки в банку грають для підприємства меншу роль, так як кошти компаній все одно практично завжди знаходяться в обороті. А ось «банківська прописка» основних партнерів важлива. «Іноді до уваги приймається частка контрагентів, що обслуговуються в цьому банку. Це прямо пов’язано з щомісячними витратами на обслуговування », – говорить заступник голови правління« Євробанку »Андрій Олійник.

Важливим моментом при виборі банку є забезпечення максимально комфортних умов обслуговування трудового колективу в банку. Наприклад, традиційним вимогою є безкоштовний випуск зарплатних карт, а також безкоштовне зняття зарплат в максимальній кількості банкоматів по всій країні.

«Підприємці звертають увагу на вартість обслуговування, можливість установки банкоматів обслуговуючого фінустанови на території підприємства, оперативність обслуговування та надійність зберігання коштів», – уточнює радник голови правління « Актив-Банку »Ігор Зиков.

Принциповим критерієм відбору є також якісний бухгалтерський сервіс і тарифи на розрахунково-касове обслуговування. «Для компаній вкрай важливий розмір комісії за зарахування коштів (зараз в середньому це 0,6-1%) і можливість зарахування коштів на зарплатні рахунки в день надходження коштів у банк», – розповів начальник відділу платіжних систем банку «Глобус» Андрій Білоус .

У доважок

Переваги зарплатного проекту для бізнесу очевидні: це економія часу та коштів на касове обслуговування, інкасацію та забезпечення безпеки, а також зниження навантаження на бухгалтерію, функції якої зводяться до оформлення відомості та платіжного доручення на перерахування зарплат. Але й для банківського бізнесу зарплатні проекти вкрай важливі.

«Карткові продукти в рамках зарплатних проектів як і раніше залишаються одним з основних джерел емісії платіжних карт українськими банками. Це також інструмент розширення клієнтської бази і збільшення продажів роздрібних продуктів, і один із шляхів отримання комісійного доходу », – зазначає директор з роздрібного бізнесу банку «Надра» Сергій Козлов.

Звідси і висока конкуренція банків за нових клієнтів. Крім традиційних вимог з боку підприємців, банкіри змушені відповідати ряду додаткових критеріїв. Іноді до таких належить сукупна вигода від комплексного обслуговування в банку. Тому клієнтам часто пропонуються пакетні пропозиції.

«Банки намагаються зробити своїм клієнтам оптимальні пакетні пропозиції, надати їм весь комплекс послуг з максимально вигідними тарифами, які формуються, виходячи із специфіки бізнесу клієнта, обсягів проведених операцій», – зазначає Андрій Білоус.

У якихось моментах у банку можна навіть «виторгувати» більш лояльні умови. «Часто банк, бажаючи завоювати довіру і прихильність клієнтів, стає більш гнучким в тарифах на всі види послуг і йде на певні поступки, – підтверджує Марина Кляхіна, начальник відділу обслуговування юридичних осіб «Єврогазбанку» .

Але цінова конкуренція вже не носить настільки визначальний характер як раніше. «Банки змушені приділяти більше уваги додаткових сервісів для співробітників підприємства. Це, наприклад, дистанційне управління рахунками, інтернет-банкінг, можливість встановлення лімітів овердрафту на зарплатних картах », – розповідає Сергій Козлов.

Сьогодні компанії також часто цікавляться спеціальними умовами за депозитами і кредитами для своїх співробітників.

«Потенційним клієнтом розглядається можливість відкриття овердрафту по картковому рахунку та його умови (розмір ліміту овердрафту, тарифи за користування кредитними коштами), – говорить начальник управління розвитку карткового бізнесу« Акордбанку »Ірина Антоненко.

Серед інших трендів – підвищення оперативності при зарахуванні зарплати. «Ми перейшли на онлайнове зарахування зарплати, при якому гроші на картки клієнтів потрапляють практично миттєво. Якщо зарплата зарахована опівночі, то вже через 10 хвилин вона буде на картах », – запевнили у Приватбанку .

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?