Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вплинути на банк, щоб він повернув депозит?

Що можна зробити, щоб дістати депозит з банку, який не перебуває на стадії ліквідації, але через нестачу ліквідності відчуває проблеми з поверненням вкладів? А також що потрібно знати вкладнику, який зважився звернутись до суду?

Партнер ПГ " Маестро та партнери "

Якщо банк не перебуває на стадії ліквідації, але через нестачу ліквідності відчуває цілий ряд проблем, у тому числі і щодо своєчасного повернення грошей вкладникам, то в останніх є кілька варіантів захисту.

У випадку, коли після вимоги вкладника, банк не виплачує депозит в повному обсязі, потрібно почати офіційне листування з представниками банку. Для початку можна пригрозити, що вкладник буде скаржитись в НБУ у зв’язку з порушенням банком своїх прямих зобов’язань перед клієнтом. Зараз у більшості банків дуже хитке становище, і зайві проблеми у вигляді позачергової перевірки Нацбанку їм ні до чого. Так що така дія вкладника цілком імовірно може дати позитивний результат.

clip_image001Якщо результату не було, потрібно писати скаргу в НБУ та копію листа обов’язково відправити в банк. На цьому етапі деякі банки буквально вже наступного дня після отримання копії листа виплачували вкладникам в повному обсязі депозит та нараховані відсотки.

Далі залишається тільки варіант звернення з позовною заявою до суду з вимогою до банку повернути депозит, відсотки по ньому.

Адвокат

Перше, що потрібно зробити – звернутись з письмовою вимогою до банку про виплату вам суми коштів згідно з умовами депозитного договору. Вимога направляється або рекомендованим листом з повідомленням за адресою головного офісу банку, або вручається в канцелярії банку з обов’язковою реєстрацією вхідного номера та дати вручення. У вимозі вкажіть конкретний термін, до якого ви очікуєте від банку виплати.

Якщо в зазначений вами термін виплата не відбулась, або банк виплатив вам не всю суму, яку повинен, слід готувати матеріали для звернення до суду. Необхідно скласти позовну заяву з вимогами виплати суми вкладу та відсотків, відповідно до умов депозитного договору.

Крім вимог виплати суми вкладу та відсотків, вкладник має право просити суд стягнути з банку на його користь суму штрафних санкцій, у тому числі передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором, а також відсотків за весь термін існування заборгованості банку.

Далі оплачується судовий збір у розмірі 1% від суми позовних вимог, після чого можна готувати позовну заяву до подачі в суд.

До позовної заяви додаються:

  • копія позовної заяви та всіх додатків до неї,
  • копії всіх наявних у вас документів (договору, квитанції про внесення коштів на депозитний рахунок, листування з банком),
  • квитанція про сплату судового збору.

Зібраний пакет документів направляється до суду за місцем знаходження відповідача.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?