Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вплине скасування 2% Пенсійного збору і паспортів при обміні валют на ринок готівкової валюти.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає скасування 2% збору до Пенсійного фонду з валютнообмінних операцій. Крім того, тепер фізособи можуть проводити обмін валюти на суму до 150 тис. Грн. без пред’явлення паспорта. Як це відіб’ється на ринку готівкової валюти? –

Заступник начальника казначейства АТ « ТАСкомбанк »

14 вересня 2016 року спливає дія 342-ї постанови НБУ про обмеження на покупку валюти в одні руки на суму 12 000 грн. в еквіваленті. З огляду на останні послаблення з боку регулятора, є підстави вважати, що це обмеження або продовжено не буде, або ліміт на покупку відчутно підвищать. Таким чином, скасування 2% пенсійного збору поряд зі скасуванням паспортів при операціях на суму до 150 000 грн. означало б по суті рівні «правила гри» між банками і чорним ринком.


В таких умовах, звичайно, величезна частина клієнтів могла б вийти з тіні і суттєво збільшити обсяги операцій з обміну валют в банках, що в свою чергу призведе до єдиного рівня курсів валют на готівковому ринку, втратить сенс розділення курсу на «чорний» і «банківський ». Однак як буде обстоять питання з прийняттям цього законопроекту не зрозуміло, 2% пенсійного збору заклали в держбюджет. Якщо депутати будуть готові його скасувати, чи підуть вони на це в цьому році або доведеться чекати наступного, покаже час.

Член Правління, директор Казначейства Idea Bank (Ідея Банк)

Скасування 2% збору в ПФ позитивно вплине на ринок готівкової валюти, так як населення віддасть перевагу обміну в банках, а не на чорному ринку. У свою чергу банки зможуть отримувати додатковий оборот від операцій з готівковою іноземною валютою.

Начальник Управління касових операцій та каналів погашення Альфа-Банк Україна

Ми не припускаємо зростання попиту і тиску на національну валюту у зв’язку зі скасуванням збору в Пенсійний фонд. Позитивним моментом у скасуванні збору є те, що банки будуть в рівних умовах з чорним ринком і клієнти повернуться в відділення банків для здійснення таких операцій.

Заступник начальника казначейства АТ «ТАСкомбанк»

Безумовно, скасування паспортів на операції до 150 т. Грн. – це правильний крок і серйозний сигнал, що НБУ взяв курс на лібералізацію, але говорити про серйозні зміни з 10-го серпня рано, як і раніше діє 2% збор в ПФ і 342е постанова , яке обмежує покупку в 1 руки на 12 000 грн. Таким чином, клієнту стане легше тільки продати валюту банку, але з огляду на поточну ситуацію, коли чорний ринок вище 25 грн. за долар, а міжбанківський в районі 24,8, навряд чи варто очікувати, що валюту понесуть в банки.

Начальник управління по роботі з активами і пасивами Universal Bank

Скасування 2% збору до Пенсійного фонду з валютообмінних операцій назріло вже давно.

По суті при купівлі валюти через обмінні каси банків доводилося доплачувати 50 коп. на 1 дол. США (при курсі 25 грн. за дол.), Що відштовхувало клієнтів банків від роботи з легальним ринком і направляло їх на тіньовий. Клієнти стикалися з високими ризиками шахрайства при купівлі-продажу валюти, тіньовий сектор валютообміну значно виріс за рахунок підвищеного попиту від населення.

Як тільки 2% збір буде скасований, банківські обмінники стануть конкурентніші, збільшаться обороти з валютообмінних операцій.

Але істотних змін на даний момент не варто очікувати, так як діє друге ключове обмеження за обсягами покупки валюти в одні руки – до 12 тис грн. в еквіваленті на добу.

Позитивний вплив за даним обмеженням був – з початку 2016 року населення продало на 1,6 млрд. дол. більше, ніж купило – валюта йшла в банківський сектор, але по суті банки працювали тільки на покупку з мінімальним обсягом продажу.

Без 2% збору в ПФ ми очікуємо, що позитивне сальдо купівлі зменшиться, але тренд збережеться, тому що банки будуть самі регулювати обмінні курси валют обсяги купівлі / продажу.

Банки зможуть підвищити ефективність діяльності за рахунок отримання прибутку на валютообмінних операціях, і готівковий обмін валют буде повертатися в легальний ринок, що підвищить стабільність банківської системи.

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?