Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вплине обмеження переказів електронних грошей?

НБУ обмежив суму переказу електронних грошей між фізичними особами з передплачених карт рівнем 4 тисяч грн на місяць і 500 грн на добу. Які позитивні та негативні наслідки матиме такий крок регулятора?

Будь яка регуляція ринку має як хороші так і погані наслідки. Так, з одного боку обмеження денного ліміту в переказах фізичних осіб між собою з використанням передплачених карт в розмірі 500 грн. значною мірою скорочує можливості використовувати електронні гроші як систему грошових переказів. З іншого ж боку немає добових обмежень на використання електронних грошей, не прив’язаних до передплачених карт.

clip_image001Представлені обмеження стосуються тільки передплачених карт і нововведення повинні стати приводом користувачам використовувати електронні гроші не у вигляді передплачених карт, а виключно у вигляді поповнюваних електронних гаманців.

Зміни в законодавстві покликані підвищити контроль НБУ над електронними грошима в частині виключення тіньових схем використання електронних грошей.

Через введених обмежень в 500 грн. / день і 4000 грн. / місяць операції з переказу електронних грошей від фізособи фізособі для подальшого їх переведення в готівку стануть просто нецікаві тим, хто раніше використовував такі схеми. У той же час для сумлінних клієнтів, які, наприклад, електронними грошима оплачують мікроплатежі (поповнення мобільного телефону, комунальні платежі, інтернет тощо), ці обмеження не є стоп-фактором для використання електронних грошей.

Також, не зважаючи на зміни, у клієнтів є можливість на використання електронних грошей в розмірі 35 000 гривень на рік по одному електронному пристрою, а також можливість створити більше одного електронного гаманця і використовувати кошти за кількома гаманцях з урахуванням обмежень НБУ. Це не сильно обмежить клієнтів у використанні електронних грошей для проведення розрахунків з інтернет-торговцями і дозволить здійснювати більш великі покупки (наприклад, побутову техніку).

Таким чином, для клієнта, який використовує електронні гроші для зручного здійснення своїх платежів, зміни в законодавстві не матимуть негативних наслідків.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?