Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як відрізнити справжню гривню від фальшивої

Українці стурбовані інформацією про те, що на сході країни почали друкувати фальшиві гроші. Хоча НБУ офіційно спростовує зростання кількості підроблених купюр. Але багатьом читачам цікава інформація як в домашніх умовах відрізнити справжню купюру від фальшивої.

Банки захищені від фальшивих гривень – фінансові установи оснащені спеціальним обладнанням. Мова йде про детектори валют, якими забезпечені каси банків. Вони дозволяють перевірити більш складні захисні елементи національної валюти – інфрачервоні точки, невидимі ворсинки, флюорісцентні елементи дизайну, магнітний захист тощо. Крім того, при прийомі готівки у великих обсягах банки використовують сучасну касову сортувальну техніку, яка самостійно здійснює ретельну детекцію банкнот.

clip_image001На відміну від банків, населення не має спеціальних пристроїв для перевірки автентичності купюр і повинно керуватись іншими способами захисту від підробки. Серед ознак справжності банкнот потрібно враховувати наступні:

  • водяний знак – портрет громадських діячів з лівого боку на лицьовій частині банкноти;
  • захисна стрічка, полімерна стрічка – втоплена в глибину банкноти і проглядається зліва від центру банкноти при розгляді лицьового боку банкноти проти світла;
  • латентне (приховане зображення) – рельєфне зображення цифрового номіналу, яке приховано в декоративному елементі із зображенням малого герба України. Латентне зображення чітко видно при розгляді банкноти під гострим кутом до джерела світла;
  • ступінь пружності (хруст) банкноти.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?