Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

У банківському відділенні, в черзі, буває, немає часу більш детально ознайомитись з умовами кредитного договору. І розуміння того, що запропонований продукт є невигідним, може прийти вже через якийсь час. Чи можна від нього відмовитися? І коли вже буде пізно?
Згідно з положеннями Закону України «Про захист прав споживачів» будь-який позичальник має право в односторонньому порядку протягом 14 календарних днів з моменту передачі йому примірника укладеного кредитного договору відкликати свою згоду без пояснення причин, подавши відповідну заяву співробітнику банку в місці оформлення позики.
При цьому варто врахувати той фактор, що сума комісії і вартість оформлення кредиту, сплачені позичальником, повертатись не будуть. Відкликаючи згоду на укладення договору про надання споживчого кредиту позичальник повинен одночасно повернути банку кошти, отримані відповідно до умов кредитного договору.

clip_image001

Також позичальник виплачує відсотки за період між моментом одержання кредиту і моментом його повернення за ставкою, яка встановлена в підписаному ним договорі.
Але варто також відзначити, що існують якісь винятки з правил. Згідно статті 7 вище згаданого закону всі кредити, які були видані для особистого споживання, в тому числі автомобільні та іпотечні, є споживчими.
Але тут же прописано і уточнення: від кредиту на придбання житла та кредиту, який забезпечений іпотекою (ці категорії часто збігаються), а також – кредиту на оплату послуги, яку споживач уже одержав, відмовитись не можна.
Якщо разом з кредитом було оформлено страхування, то повернути витрачені на нього гроші буде вже складніше. Оскільки банк не є страховою організацією, то у претензії до нього за страховим договором недостатньо підстав.
Але, тим не менш, покриття ризиків незалежно від одержання кредиту несе вигоди споживачеві, а розірвання відбувається згідно з правилами, прописаним в договорі страхування. Інша справа, якщо умови страхування були несправедливими: наприклад, банк примусив відкрити страховку в певного страховика. У цьому випадку договір можна визнати недійсним у судовому порядку.

clip_image002

Проблема виникає в разі страхування майна, яке не стало предметом лізингу або власністю споживача (так як останній відмовився від покупки в наслідок відмови від кредиту). У цьому випадку клієнт може запропонувати страхової компанії розірвати договір і повернути премію, вирахувавши з неї суму, нараховану між моментом оплати страхового внеску і моментом розірвання.
Якщо ж фінустанова не хоче розривати кредитний договір за вашим бажанням, без огляду на те, що подібна можливість прописана в законі, звертайтеся зі скаргою в НБУ, органи захисту прав споживачів або суд.

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.