Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як відкрити рахунок у швейцарському банку?

Для відкриття рахунку в одному з найбільш надійних банків світу, знадобиться спеціальна ліцензія НБУ, а незнижуваний залишок на рахунку повинен становити від 1 млн. євро.
Варто відзначити, що депозити, відкриті в швейцарських банках, не відрізняються особливою прибутковістю. Ставка за вкладами коливається в межах 1% річних. Але клієнт може збільшити прибутковість своїх заощаджень, вибравши інші банківські продукти.
«Спочатку визначимо основну задачу депозиту – це виключно заощадження, і по можливості – перекрити інфляцію. Якщо брати Швейцарію, то в 2013 р. рівень інфляції в цій країні склав 0,3%. Тому мова йде про ставки в межах до 1%.
Якщо мова йде про отримання доходу, то на ринку Wealth Managment вам запропонують структуровані продукти – це і депозити, і фонди, і цінні папери.
Не мала увага приділяється страховим продуктам, як одним з елементів структурування капіталу.
У рамках цих продуктів вже йдеться про такий рівень прибутковості як 5-8%. Питання валюти не є критичним, тому що системи банків та їх кореспондентські рахунки дозволяють працювати з різними валютами. У кінцевому підсумку використання того чи іншого фінансового інструментарію для управління капіталом клієнта визначається відношенням клієнта до ризику і бажаного рівня прибутковості ».
Плануючи відкрити рахунок у швейцарському банку, клієнт повинен розуміти, що мінімальний залишок на рахунку повинен становити не менше 1 млн. євро. Хоча тут все залежить в основному від потреб клієнта і вимог фінустанови.
«Якщо мова йде про картковий рахунок, виключно для задоволення особистих побутових потреб то це одні вимоги, якщо мова йде про відкриття рахунку в підрозділі private banking – це зовсім інші вимоги. Я не володію інформацією по всіх банках, але припускаю, що можна з певною похибкою говорити про суму мінімального залишку від 1 млн. євро і вище.

clip_image001

Це той мінімум, який вам дозволить вести діалог з приватним банкіром. В іншому випадку, клієнт і банкір будуть один одному не цікаві. Сума інвестицій, яка цікава для роботи, – це пасиви під управлінням від 5 млн. євро.
– Але звичайно це не говорить, що клієнт не зможе відкрити рахунок з набагато меншими вимогами. Тільки в цьому випадку мова вже не йтиме про світ private banking ».

Слід також пам’ятати, що відкриття банківського рахунку резидентом України в будь-якому іншому державі чітко регламентується вітчизняним законодавством, і тут існують певні обмеження.
«Відкриття фізичними особами-громадянами України рахунків в іноземних банках має досить істотні обмеження. Зокрема, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 р., на розміщення валютних цінностей на вкладах чи на поточних рахунках потрібна індивідуальна ліцензія Національного банку України.
Для отримання ліцензії особа, яка бажає відкрити зарубіжний рахунок, має подати відповідну заяву та пакет документів (паспорт та його копію, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, довідку від українського банку, з якого планується перерахування коштів) до територіального управління НБУ за місцем проживання
.
– Якщо така ліцензія отримана, її власник може вести операції зі своїм зарубіжним рахунком і перераховувати на нього кошти з українського банку. Разом з цим він зобов’язаний кожні півроку подавати звіт про рух валютних коштів за закордонним рахунком. Ліцензія видається не більше ніж на 1 рік, але може бути продовжена.
До останнього часу за відкриття рахунків за кордоном існувала кримінальна відповідальність з максимальним покаранням 3-5 років позбавлення волі, але в 2011 році вона була замінена адміністративної – штрафом в 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ».
Індивідуальна ліцензія на відкриття рахунку за кордоном не потрібна тільки в тому випадку, якщо рахунок відкритий виключно на термін перебування за межами України. Повертаючись додому, громадянин повинен або закрити рахунок, або отримати на нього індивідуальну ліцензію НБУ. При цьому одна ліцензія діє лише для одного рахунку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?