Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як відіб’ється на депозитному ринку зняття всіх обмежень НБУ?

Національний банк анонсував скасування всіх обмежень по депозитах і видачи готівки. Чи допоможе такий крок зупинити відтік коштів з банківської системи або, навпаки, спровокує нову хвилю вилучення вкладів? Думка експертів.

Директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК Спочатку тим банкам, які затримували або самостійно обмежували повернення вкладів clip_image001доведеться важко. Вони відчують значний відтік.

Колі вкладники впевняться, що їх заощадження повертаються без проблем та обмежень, депозити почнуть повертатись в банківську систему.

На мою думку, не дивлячись на можливі складності, зняття обмежень – це важливий крок для відновлення довіри вкладників.

Начальник управління пасивних, комісійних та сервісних продуктів банку VTB (Україна)

Поступове зняття обмежень надасть моментальний благотворний вплив на стабілізацію ситуації з ліквідністю на банківському ринку, особливо на валютних вкладників, які болісно сприймають введення обмеження на зняття коштів з депозиту.

Однак треба розуміти, що зняття всіх обмежень може послужити тригером для припинення відтоку лише у випадку стабільної загальнополітичної ситуації – в іншому випадку зняття обмежень може мати прямо протилежний ефект.

Голова правління KSG BANK

Скасування обмежень стане одним з основних, хоча й не єдиним фактором відновлення довіри до банків.

Безумовно, миттєвого ефекту після зняття обмежень чекати не доводиться. Для цього має пройти час, щоб вкладники відчули стабільність протягом хоча б кількох місяців.

Як обіцяє НБУ, обмеження можуть бути зняті протягом 2-3 місяців. Таким чином, очікувати ефекту від цього кроку Нацбанку можна не раніше кінця 2015 року.

Член правління ОТП Банку

Обмеження введені вже практично рік тому. По-моєму, всі, хто хотів забрати гроші з системи (крім клієнтів збанкрутілих банків), вже зробили це.

Також досить велика частина грошей з виплат ФГВФО залишилася в системі, що ще раз підтверджує, що люди готові тримати гроші в надійних банках.

Я дотримуюся думки, що ринок краще регулює ситуацію, ніж адміністративні обмеження. Зняття обмежень дасть можливість більше залучати гроші в систему.

Прес-служба УкрСиббанку BNP Paribas Group

Складно передбачити, чим обернеться анонсоване Нацбанком зняття обмежень, проте це правильний сигнал для ринку. Навіть якщо на перших порах і відбудеться хвиля вилучення вкладів, люди все одно повернуться в банки, як тільки переконаються в їх надійності. Адже ми ж розуміємо, що зберігання коштів «під подушкою» – це не вихід: гроші знецінюються, втрачається можливість додаткового доходу, плюс потрібно врахувати фактор почастішали квартирних крадіжок. Надійний внесок у стабільному банку в кінцевому підсумку все одно виграє конкуренцію у подушок і матраців, з обмеженнями або без них.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?