Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як відбувається перекредитування іпотеки

Позичальник, що має іпотечний кредит, може взяти для його погашення новий, на більш привабливих умовах, і цей процес називається перекредитуванням, або рефінансуванням.

Перекредитування іпотеки практикується з метою зменшити витрати по поточному кредиту, якщо необхідно зменшити термін виплати по іпотеці. Іноді потрібно збільшити термін іпотеки, і робиться це для зменшення платежів: сума боргу поділиться на більшу кількість місяців, і, таким чином, у малозабезпеченій сім’ї з’явиться зручний варіант оплати кредиту. Помітну вигоду від перекредитування можна отримати при різниці ставок до 3%.

Новий банк, що взяв на себе обов’язки кредитора за сумою старого кредиту, більш розташований до клієнта, що виплатив частину заборгованості і зарекомендував себе зразковим платником.

article447Перекредитування іпотеки можливе не для кожного типу житла: якщо квартира придбана в новобудові, реєстрація права власності на неї відсутній, тому застава не може бути оформлений. Також багато що продиктовано іпотечним договором: якщо є пункт про заборону рефінансування поточної іпотеки, то в даних обставинах воно неможливе.

Рефінансування передбачає збір документів для переоформлення, та витрат, з ними пов’язаних: комісій за розгляд заявки та видачу кредиту, страхування в новій компанії-партнері банку, до того ж банк може задіяти незалежного експерта для оцінки нерухомості, а також доведеться, незалежно від результату перекредитування , оплатити оформлення перереєстрації та послуги нотаріуса, в той час як вимоги другого кредитора можуть бути набагато жорсткішою. Але якщо банк, що надав перший кредит, погодиться знизити ставку для перекредитування, то багатьох витрат удасться уникнути.

Зрозуміло, непросто змусити свій банк втратити частину доходу на процентній ставці, тому, більш ефективним методом буде надати документальне підтвердження про позитивне рішення на рефінансування від банку-конкурента: таким чином, банк буде поставлений перед фактом, що може втратити клієнта, і може пом’якшити умови за поточним кредитом.

В даний час банками все ще практикується призначення комісії за дострокове погашення іпотеки, тому намір про рефінансування для багатьох позичальників залишається нереалізованим. Перш ніж звернутися до послуги рефінансування, потрібно все ретельно підрахувати. Якщо перекредитування іпотеки вищеописаними методами не вдалося, є сенс спробувати взяти короткостроковий беззаставний кредит, що відрізняється підвищеною ставкою, з достроковим його погашенням. Реальну вигоду можливо витягти, якщо одночасно з отриманням короткострокового кредиту надати заставу банку.

Якщо залучити іпотечного брокера, він може виступити гарантом для банку, що вплине на процентну ставку. Вартість послуг брокера можна порівняти з щомісячною економією після зменшення платежу з рефінансуванням, і, таким чином, обчислити користь рефінансування в грошовому вираженні, якщо вона є. При вдалому вирішенні питання рефінансування, після погашення поточної заборгованості може вивільнитися частину коштів, які можна завбачливо витратити на ремонт житла або на друге цільове придбання, автомобіль, наприклад.

В умовах конкуренції банки розробляють безліч варіантів програм рефінансування, і з кожним роком процес перекредитування відбувається по більш спрощеною схемою. За два роки програми вона була затребувана всіма великими іпотечними банками, у зв’язку, з чим зросло число їх клієнтів, а також певний відсоток позичальників був притягнутий від банків-конкурентів. Таким чином, можна припустити, що для клієнтів є сенс у спробі перекредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?