Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як відбувається накладення арешту на майно боржника

Це якась міра, застосовувана як один із способів забезпечення повернення боргу боржником. Примітно, що в разі накладення арешту на власність боржника, арештовуватися мало б не все наявне майно, а лише та кількість, якої вистачить на покриття боргу.

Як діяти в цій ситуації, щоб не прогадати? Що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу? Спробуємо розібратися.


Порядок арешту майна боржника

Ця процедура проводиться в певній послідовності:

  • спочатку на цінні папери, гроші (іноземна валюта і гривні), автотранспорт і предмети дизайну;
  • потім відбувається арешт нерухомого майна боржника.

Накладення арешту здійснюється за місцем проживання. Виконавець, через 2 тижні, після порушення виконавчого провадження, приходить за місцем проживання боржника і знайомиться з його майновим становищем. Для того, щоб пом’якшити виконання вироку, рекомендовано сприяти виконавцю, а якщо є можливість, доставити його до місця проживання на особистому транспорті.

Арешт майна проходить за участю 2-х понятих і включає: складання опису, оголошення заборони, вилучення або передачу майна на зберігання. В основному, відразу майно не вилучають, а передають на зберігання членам сім’ї боржника або йому самому.

У момент опису та арешту обов’язково вилучаються кошти і коштовності. Після цього стягувач ставить підпис в акті і бере у пристава копію такого акту. Вилучення та реалізація майна відбувається після закінчення 5 днів після накладення арешту. У тому випадку, якщо боржником не було надано приставу заяву про виключення майна з опису та з-під арешту (з відповідною позначкою суду про прийняття цієї заяви), майно піддається реалізації.

Опис майна судовими виконавцями

Арешт повинен проходити при понятих, виконавцю, боржнику і при складанні акта або позову про арешт майна, в якому зазначаються:

  1. ПІБ осіб, які перебували під час арешту;
  2. найменування речей, які підлягають до занесення в акт, їх відмінні риси;
  3. обсяг, тип і термін обмеження на право використання майна;
  4. оцінка цінності речей, які потрапили під обмеження і загальної вартості майна;
  5. особа, якій віддаються на зберігання речі, її адреса;
  6. відмітка про вилучення майна;
  7. заяви про арешт майна від осіб, які перебувають під час арешту;
  8. відмітка, що боржнику були розказані його обов’язки і він ознайомлений з відповідальністю за приховування, розтрату або відчуження майна, підпис особи.

Опис підписується судовими виконавцями і особами, які перебували під час арешту: понятими і особою, якій було віддано на зберігання речі. Копії опису передаються банку, сторонам виконавчого провадження та іншим зацікавленим особам.

Арешт на автомобіль

В цьому випадку судовими виконавцями виноситься постанова про арешт майна, де вказується, що забороняється проводити будь-які реєстраційні дії з представленим видом майна.

Якщо є необхідність у встановленні місця знаходження транспорту, розшук спонсорує стягувач. Далі виконавець виносить рішення про розшук. Справа відсилається до інформаційного центру, щоб поставити транспорт в «викрадення». Стягувачу надсилається копія рішення. Після того як автомобіль буде знайдений, його передають на зберігання до моменту продажу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?