Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як узяти автокредит пенсіонерам

З кожним днем ​​все частіше люди похилого віку звертаються в банк для оформлення кредиту, не винятком є ​​і автокредитування. Адже, по суті, будь-яка людина, який має постійне джерело доходу, має право отримати позику. Звичайно, не слід забувати, що автокредит пенсіонерам банки відносять до специфічної категорії, тому давали подібні позики тільки під високі відсотки. Однак відчуваючи до себе негативне ставлення, пенсіонери в свою чергу йшли в банки досить неохоче.

Але останнім часом автокредит пенсіонерам отримати цілком реально, але ставлення до таких позичальників досі залишається двояким. Так дуже часто пенсіонерів вважають малозабезпеченими представниками російського суспільства, в результаті цього банки цілком виправдано мають деякі сумніви в здатності погасити взяті на себе зобов’язання. Але якщо подивитися з іншого боку, то практично всі люди, що вийшли на пенсію, мають репутацію обов’язкових і відповідальних людей. Адже якщо пенсіонерам все ж вдається отримати автокредит, то вони намагаються не пропускати платежів, в результаті такі позичальники розраховуються з банком виключно в установлені строки.

article434Однак автокредит пенсіонерам сьогодні можна отримати далеко не у всіх банках, крім того як було раніше сказано процентні ставки за такими кредитами трохи вище ніж наприклад, при простому споживацькому позику. Але, незважаючи на це популярність кредитів для покупки автомобілів серед літнього населення Росії досить висока, а тому банки навіть не дивлячись на високий рівень ризиків, надають їх.

Першовідкривачем у видачі подібної позики став Ощадбанк Росії, в даний час більшість комерційних банків успішно перейняли його досвід. Однак все ж при оформленні автокредиту пенсіонери крім стандартного пакета документом надають у банк довідку з Пенсійного Фонду, це необхідно доя підтвердження платоспроможності майбутнього позичальника. Проте вік потенційного позичальника не момент погашення позики не повинен бути більше 75 років. А в іншому умови, на яких видаються автокредити літнім людям, нічим не відрізняються від усіх інших. Наприклад, швидше за все від них буде потрібно наявність поручителів, застави, а так само позитивної кредитної історії.

Але як показує правило для того щоб пенсіонерам не нав’язали кабальні умови кредитного договору вони повинні під час підписання документів звернути свою увагу на наступні позиції:

По-перше, слід звернути увагу на розмір процентної ставки. Слід пам’ятати, що відсотки по даному виду кредитування і так високі, тому професіонали радять в першу чергу вивчити всі наявні пропозиції, вибираючи найдоступніший варіант. До того ж нерідко кредитор визначає розмір процентної ставки виходячи з марки автомобіля або, наприклад, від країни в якій він був виготовлений, відсутності або наявності пробігу, а так само розміру початкового внеску.

По-друге, майбутньому позичальникові слід уточнити, чи існує можливість дострокового погашення кредиту. Адже дуже часто банків беруть зі свого клієнта чималі комісії за те що він достроково закрив свій обов’язок.

По-третє, пенсіонерам дуже часто при оформленні кредитор пропонує оформити страховку, однак як показує досвід це дуже корисне умова. Причому застрахувати краще і покупку і всі можливі ризики. Адже в разі втрати працездатності, а це стосується працюючих пенсіонерів, або інших непередбачених ситуацій позичальник отримає можливість безболісно погасити своє зобов’язання перед банком.

І останнє сума, на яку може розраховувати позичальник безпосередньо залежить від сімейного доходу, а саме від розміру пенсії, наявності працюючого чоловіка, застави або поручителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?