Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як успішно погасити борги?

Що може зробити позичальник, щоб «вилізти з боргів»? Чим можна керуватися в такому випадку?

Головний економіст відділу продажів іпотечного кредитування UniCredit Bank

Універсальної поради немає, адже у кожного свій підхід до цього питання. Для когось борги – це проблема, а хтось, можливо, не може жити без таких «стимулів».

Я б запропонував для початку проаналізувати структуру доходів і витрат, зрозуміти, що відбувається – ви багато витрачаєте або мало заробляєте, або все разом. Виходячи з висновків, можна робити подальші кроки.

Якщо мало заробляєте – необхідно заробляти більше, працювати більше або змінювати місце роботи взагалі.

Якщо багато витрачаєте – одна з найбільш частих рекомендацій – необхідно планувати і контролювати свої витрати. Це простий, але дієвий метод, який дозволяє зрозуміти, які витрати можливі, а з якими необхідно почекати.

Заступник голови правління, директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку BNP Paribas Group

Найбільш простий шлях до фінансової стабільності – це розумне співвідношення витрат з доходами.

Але поняття боргу відносно і залежить від того, як людина спочатку до нього ставиться. Якщо клієнт сприймає кредит як інструмент, що дозволяє йому планомірно розподілити видатки у часі і тим самим залучити додаткові фінанси для реалізації своїх життєвих проектів, це абсолютно виважена позиція клієнта.

Якщо ж клієнт йде на поводу своїх бажань, не розуміючи, як він буде обслуговувати борг, то ми радимо утриматися від кредиту.

 Основне завдання відповідального кредитування – не тільки забезпечити якісне надання послуги, але дати клієнтові інструменти для ефективного фінансового планування, прийняття відповідальних фінансових рішень і забезпечення його фінансової безпеки. Тобто, ми допомагаємо прийняти зважене рішення про необхідність кредитування на основі реальних можливостей і потреб клієнта. Адже помилкове рішення може стати для позичальника непосильним тягарем. А інформаційна відкритість, лояльність по відношенню до позичальників і максимально вигідні умови для клієнтів є основними пріоритетами нашого банку.

Директор з продажу та маркетингу, член Правління Platinum Bank

За наявності декількох кредитів на невелику суму можна скористатися програмами рефінансування як способом консолідації боргів в один загальний. Такі програми найчастіше дають можливість отримати новий кредит на більш лояльних умовах, продовжити термін повернення коштів, зменшити суму щомісячного платежу, погашати загальну кредитну заборгованість в єдину дату в одному банку.

Якщо у вас кілька кредитних карт з поновлюваними кредитними лініями, то залиште собі тільки одну кредитну карту з оптимальною сумою ліміту, а від інших відмовтеся. У цьому випадку також буде зручним овердрафт, встановлений на платіжну карту з власними коштами, який надається на невеликі суми і припускає одноразовий повернення коштів у короткий термін.

Також можна порадити уважно вивчати умови кредитних продуктів, які пропонують в тому чи іншому банку. Поцікавтеся наявністю акційних пропозицій, пільговими умовами для сумлінних позичальників. Це дозволить істотно знизити переплату по кредиту, скористатися зручними інструментами (відстрочкою платежу, зниженням процентної ставки на певний період і т.п.) у разі виникнення грошових труднощів, знизити тягар боргових зобов’язань.

Джерело:
Простобанк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?