Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уникнути сплати подвійної суми штрафу ДАІ?

«Постанови ДАІ про притягнення до адміністративної відповідальності супроводжуються заміткою про можливість стягнення подвійного розміру штрафу, у разі пропуску 15-денного терміну на добровільну його сплату.

При цьому слід пам’ятати, що даний термін обчислюється з моменту вручення відповідної постанови. Тому, щоб уникнути пред’явлення претензій про його пропуску, необхідно отримати в своє розпорядження документ, який підтвердить дату отримання водієм постанови (таким може бути, наприклад, офіційна відповідь поштового відділення про дату доставки). І, згодом, пред’явити його ДАІ разом з квитанцією про сплату штрафу.

Пропуск 15-денного строку не зобов’язує особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, до сплати подвійного розміру штрафу

Також необхідно відзначити, що оскарження відповідної постанови ДАІ зупиняє перебіг строків сплати штрафу, тому якщо ви впевнені у своїй bigправоті, підкріпленої достатньою доказовою базою, раджу звернутися до суду з відповідною скаргою, задоволення якої зніме з вас обов’язок у сплаті накладеного штрафу. В іншому випадку, 15-денний термін знову почне свій відлік з моменту повідомлення водієві про результат розгляду скарги судом.

Незважаючи ні на що, пропуск 15-денного строку не зобов’язує особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, до сплати подвійного розміру штрафу. Справа в тому, що згідно ст. 308 КУпАП, примусове стягнення дворазового штрафу можливо тільки в рамках виконавчого виробництва, відкритого державним виконавцем за зверненням органу, який прийняв постанову.

Тобто, якщо накладене адмінстягнення у вигляді штрафу добровільно не виконано, ДАІ має право передати відповідну постанову (прим. – в строк, що не перевищує 3-х місяців з дня його прийняття – ст. 303 КУпАП), до органу виконавчої служби, який, у разі відкриття виконавчого провадження, надає порушнику 7-денний добровільний строк на її виконання.

І тільки після закінчення даного терміну, підкреслюю, і тільки орган виконавчої служби уповноважений приступити до примусового стягнення подвійного розміру накладеного штрафу. І наостанок, завжди рекомендую, сплативши штраф, зберігайте квитанцію про його сплату у себе. Це ваше доказ виконання постанови, яка може стати в нагоді в будь-який момент. »

2 Responses to Як уникнути сплати подвійної суми штрафу ДАІ?

  • День добрий!
    Якщо ДАЇ передасть постанову до виконавчої служби і на протязі 7 днів я сплачу штраф – чи буду я додатково в такому випадку сплачувати виконавчий збір – 10% від суми штрафу до виконавчої служби.
    Також є інше питання стосовно використання строків позовної давності (ст.303 КУпАП) для несплати штрафу за порушення ПДД.

    З надією на скорий відгук!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?