Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уникнути шахрайства з кредитною картою під час подорожі

Сезон поїздок наближається, і шахраї чекають його з таким же нетерпінням, як і ви. Не дайте зіпсувати ваш відпочинок вкраденою кредитною карткою. Навіть якщо ви не понесете відповідальності за шахрайські операції, зроблені за вашою картки, доставлені цим клопоти все ж будуть значними, особливо якщо "викрадена" карта – ваш основний платіжний чи кредитний інструмент.

Гарна новина полягає в тому, що у емітентів карт є системи, які дозволяють зафіксувати несанкціоноване використання карти, ще до того як воно відбудеться. Використовується складний моніторинг для виявлення шахрайської активності. Також відстежуються найменші деталі, і тому є можливість виявляти картки з clip_image001незвичайною активністю.

Але не покладайтеся лише на те, що емітент карти зупинить шахрайські операції. Є кілька простих кроків, які ви можете зробити до, під час і після поїздки, щоб захистити вашу фінансову інформацію.

Звільніть ваш гаманець

Немає потреби везти всі ваші кредитні карти у відпустку. Це тільки збільшує ризик їх втрати або крадіжки. Візьміть з собою тільки ті карти, які ви збираєтеся використовувати.

Виберіть одну карту, яку ви плануєте використовувати для всіх витрат під час вашої відпустки. Бажано карту з високим кредитним лімітом – так ви будете готові до непередбачених витрат. Якщо ви подорожуєте за кордоном, виберіть карту з низькою або нульовою комісією за закордонні покупки.

Зробіть копії

Зробіть копії лицьової і зворотної сторони кожної карти, яку ви плануєте взяти з собою. Вам потрібно переконатися, що номер рахунку і номер безкоштовної гарячої лінії обслуговування клієнтів видно розбірливо. Якщо ви подорожуєте за кордоном, переконайтесь, що на задній стороні картки є номер, на який ви можете зателефонувати, щоб отримати обслуговування за кордоном. Якщо ні, зверніться до емітента і попросіть уточнити його. Вам потрібно дві копії: одну залишить вдома близьким друзям або членам сім’ї, і другу – візьміть з собою.

Зв’яжіться з емітентом

Цей крок потрібен як для вашої зручності, так і для вашого захисту. Якщо ви живете в Україні, і банк отримує сигнали про операції з вашою карткою з Риму, він може вирішити, що хтось вкрав вашу карту, і заморозити рахунок. Це може створити величезний головний біль, якщо ви насправді перебуваєте в Римі.

Дайте платіжній компанії якомога більше детальної інформації про ваш маршрут. Вирушаєте до Європи? Розкажіть їм, країни і міста, а також вкажіть дати вашого перебування там. Якщо ви вже склали бюджет своєї подорожі, не завадить також вказати, скільки ви плануєте витратити.

Переконайтесь, що емітент має номер мобільного телефону, за яким він може зв’язатися з вами, якщо щось піде не так. Якщо ви подорожуєте в місцевості, де ваш телефон не підтримує голосовий сервіс, подумайте про те щоб купити місцевий мобільний і повідомити емітенту його номер.

Налаштуйте оповіщення

Експерт також рекомендує користуватись перевагами всіх видів сповіщень, які ви можете отримати під час своєї відсутності. Якщо ви зможете отримувати текстові повідомлення в місці перебування, то вивчіть, які варіанти текстових сповіщень пропонує емітент вашої картки.

Багато банків дозволяють встановити текстове повідомлення, наприклад про те, що відбувається покупка більше певної суми в доларах. Не підходить? Якщо ви берете з собою ноутбук або смартфон, то можливо, захочете отримувати оповіщення по електронній пошті.

Такі повідомлення можуть також допомогти вам дотримуватись бюджету, якщо ви встановите попередження, яке повідомить вам, коли ваш баланс переступить певну позначку. Коли ви повернетеся додому, ви зможете відключити ці повідомлення так само легко, як встановили їх.

Розділяй і володарюй

Не тримайте все разом. Зберігайте копію даних вашого рахунку окремо від карт; немає ніякого сенсу тримати їх в гаманці або в сумочці – ці дані знадобляться вам, якщо ви станете жертвою грабіжника або кишенькового злодія.

Ви можете носити з собою тільки «основну» карту, а запасну залишити в сейфі в готельному номері. Також не радять залишати цінності в центральному сейфі на стійці реєстрації готелю. Велика кількість штатних співробітників, ймовірно, мають доступ до нього, і це може зробити вашу інформацію доступною для крадіжки.

Якщо ви взяли з собою цифрові копії вашої інформації, переконайтеся, що папка або диск, на якому вони зберігаються, захищені паролем. Тоді навіть якщо хтось заволодіє самим пристроєм, він не зможе отримати доступ до даних.

Перевіряйте рахунок

Якщо ви взяли з собою ноутбук, ви можете контролювати свої рахунки з готельного номера або навіть в басейні. Переконайтеся, що інтернет-з’єднання безпечне (вам довелось вводити пароль, щоб отримати доступ до інтернету?) та перевірте список транзакцій.

Ні за яких обставин, ви не повинні робити це на загальному чи публічному комп’ютері в лобі або бізнес-центрі готелю. Випадки відстеження програмного забезпечення на публічних комп’ютерах настільки часті, що це рівноцінно грі в російську рулетку.

Тримайте карту в полі зору

По можливості не дозволяйте вашій картці пропадати у вас із виду. Є безліч історій, як обслуговуючий персонал брав карту для проведення операції та в процесі використовував її для отримання даних за допомогою кишенькового скиммера. Офіціанти та офіціантки можуть мати скімери, і все, що їм залишається – це провести через нього вашу карту і завантажити інформацію.

На практиці весь час тримати карту в полі зору не завжди може бути практичним, хоча деякі заклади пропонують можливість самостійно оплатити рахунок на касі. Тим не менше, якщо ви розраховуєтесь в магазині чи на ринку, ви повинні мати можливість спостерігати за проведенням транзакції. Якщо ви сумніваєтеся, краще розплатитись готівкою. Якщо щось здається підозрілим, вирушайте в інше місце.

Перевірте всі будинки

Після того, як ваш відпустка закінчилась, стежте за своїми рахунками ще деякий час; деякі професійні шахраї можуть використовувати або продавати зібрані номери карток не відразу. Ретельно контролюйте свої операції, тому що злодії можуть іноді здійснювати крихітні списання – всього на кілька центів – просто щоб побачити, чи активний ще номер карти.

Якщо у вас є підстави вважати, що доступ до одного з ваших рахунків міг бути зламаний, ви можете звернутися до емітента, щоб він заблокував картку і видав вам іншу з новим номером. Якщо ви пішли на цей крок, не забудьте оновити всі регулярні платежі, які ви налаштували для цього рахунку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?