Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уникнути помилок при пошуку роботи?

В Україні в 2014 році погіршились показники і за рівнем зайнятості громадян, і за їхніми доходами.

Так, згідно з офіційною статистикою Держстату, в грудні кількість безробітних склала 1,9%. При цьому, середня реальна зарплата в грудні минулого року зменшилась на 13,6% порівняно з аналогічним періодом 2013 року.

В цілому за 2014 середньомісячна заробітна плата штатних працівників в Україні склала 3,476 гривень.

clip_image002У цей складний час знайти роботу стало ще важче. Конкуренція за робоче місце зростає. За даними аналітиків торік традиційні спади при пошуку роботи були забуті – кількість відгуків на 1 вакансію було не менше 23 осіб на місце. І за останні півроку ця цифра тільки росла.

Основна скарга роботодавця при підборі співробітників – «нерелевантні резюме» кандидатів.

Що це означає для пересічного здобувача роботи? Це означає, що його резюме не відповідає вимогам вакансії (на думку роботодавця або насправді) або не виглядає відповідним. Ця невідповідність викреслює ваша участь у здобутті омріяної посади.

Як цього уникнути?

1. Направляти резюме на відповідні вакансії

Як правило, більшість з нас, вибираючи собі нову роботу, автоматично відправляють резюме на вакансії, які їм подобаються – високооплачувані або від великих і цікавих роботодавців. Рідко хто дає собі завдання уважно ознайомитись з вимогами.

«Чим більше відісланих резюме – тим більше вірогідності працевлаштуватися» – цей невірний постулат допомагає рекрутерам регулярно поповнювати сміттєві корзини.

Якщо ви, наприклад, маючи досвід секретаря, відправляєте резюме на посаду бухгалтера у велику компанію в надії – "не підійду на бухгалтера, може, згадають, коли будуть шукати секретаря» – марні. Якщо ви не програміст або НЕ вузькокваліфікований спец – не згадають.

Навпаки, така активність у відправленні невідповідного резюме на всі вакансії компанії поспіль – вам в мінус.

Звичайно, Альберт Ейнштейн був правий, говорячи: «Всі ми генії. Але якщо ви будете судити рибу по її здатності підійматись на дерево, вона проживе все життя, вважаючи себе дурепою ».

Відправляючи своє резюме на не невідповідну вакансію, ви змушуєте роботодавця вважати вас такий рибою.

Тому витратьте час на те, щоб розібратись в суті пропонованої роботи і вашій відповідності їй. Якщо відсоток збігу вимог роботодавця і ваших професійних навичок досить високий – направляйте резюме. Незайве переробити його під вимоги роботодавця – перегрупувати або переформулювати навички. Якщо відсоток збігу навичок і вимог не дуже високий – пишіть супровідний лист – чим ви будете компенсувати відсутні навички.

2. Зробіть резюме відповідним вакансії

Мова не йде про те, щоб придумати що-небудь красивіше про свої навички, а потім на співбесіді невпевнено мимрити – мовляв, мав справу, але давно, трохи і взагалі не пам’ятаю.

Не потрібно копіювати обов’язки з посадової інструкції – через цю канцелярщину складно «продертись», не кажучи вже про переклад на людську мову ваших реальних функцій. Тим більше, що в більшості випадків посадова інструкція і реально виконувані обов’язки – дві великі різниці, як кажуть в Одесі.

Друга помилка – написати резюме дуже коротко: 10 років стажу, три роботи, три рядки в резюме. Назва посади – і все. Думаєте, роботодавець буде сидіти, обчислювати, що саме, в якому обсязі і наскільки успішно ви робили на минулому місці роботи? Повірте – не буде!

Тільки якщо ви працювали в компанії, яка його цікавить або функціонал очевидний, а це буває рідко. Значить, резюме відправляється в утиль.

3. Будь-яка інформація в резюме повинна характеризувати вас як професіонала

Тому акуратність і грамотність -наше все. Зрозуміло, коли в резюме претендента на робочі посади значиться «грушік» або «забудовник» (це вантажник і будівельник – для тих, хто не в курсі). А вже варіантам транслітерації посади «менеджер» наші колеги втомились дивуватися.

Але коли фахівці, що позиціонують себе як професіонали, пишуть в резюме: «секретар-референдум» або «администратор сервізний центру», «менеджер по казупкам» або «закуполог» – як на це реагувати роботодавцю?

Стандартна логіка роботодавця: «якщо кандидату лінь перевірити на граматичні та синтаксичні помилки власне резюме, то і в роботі він буде нечупарою» – спрацьовує на всі 100%, і ви залишаєтеся без нової роботи.

Мета «ні про що» у стилі – знайти перспективну і стабільну роботу відповідно до моїх знаннями та навичками. Опис хобі в 5 рядках – наче й на роботу місця не залишається. Перерахування навчання та тренінгів на сторінку. Формулювання в стилі: «Здобувач написання дисертаційної роботи на здобуття ступеня кандидата економічних наук» – все це віддаляє вас від можливості потрапити на співбесіду.

Підводячи підсумок перерахованих порад – вони нескладні і не вимагають багато часу. Тим не менше, їх застосування підвищує ефективність вашого резюме, його відповідність резюме і, як наслідок – вашу успішність як претендента.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?