Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уникнути автопролонгації і вчасно забрати депозит?

Більшість банківських депозитних договорів передбачає автоматичну пролонгацію в тому випадку, якщо клієнт не звернеться в банк за депозитом у день закінчення терміну дії договору. Але що, якщо договір закінчується у вихідний або святковий день?

Якщо Ви обслуговуєтесь в ПриватБанку , і термін дії Вашого депозиту закінчується у вихідний або святковий день, то виплата суми вкладу та відсотків проводиться в перший робочий для банку день. «Ви можете розірвати Ваш депозит після дати закінчення терміну, з наступного дня, протягом 5 календарних днів без втрати відсотків, – повідомляє співробітник контакт-центру.

– Якщо розірвете депозит після закінчення цього терміну, відсотки за минулий період збережуться, за новий – ні ».

Клієнти ПУМБ , які уклали з банком депозитний договір, умовами якого передбачена автоматична пролонгація, якщо останній день депозиту припадає на вихідний, повинні за 10 днів до закінчення терміну дії договору прийти у відділення і написати заяву про скасування автоматичної пролонгації. Тоді після закінчення терміну договору гроші будуть автоматично перераховані на рахунок вкладника.

imageЯкщо ж цього не зробити, забрати гроші все одно можна. При цьому всі відсотки, нараховані до моменту пролонгації, збережуться, а решта прибутку буде перерахована за ставкою 2% річних.

Вкладникам Укрсоцбанку у разі виникнення подібної ситуації знадобиться за день або кілька днів до закінчення терміну дії вкладу зателефонувати у відділення і відключити послугу автопролонгації в телефонному режимі.

Якщо Ви є клієнтом ВТБ Банку , запобігти черговій пролонгацію депозитного договору можна звернувшись у відділення банку і залишивши там відповідну заяву хоча б за день до закінчення терміну дії вкладу.

У тому випадку, якщо термін дії депозитного договору, умовами якого передбачається автоматична пролонгація, закінчується у Вас у вихідний день в Альфа-Банку , забрати свої гроші можна буде в першій половині першого після вихідного / свята робочого дня.

Пролонгація на наступний термін відбудеться ввечері цього ж дня. Але подбати про скасування пролонгації можна і заздалегідь: звернувшись до відділення до настання дня закінчення депозитного договору і написавши відповідну заяву.

Клієнтам Платинум Банку , депозитний договір яких закінчується у вихідний день, потрібно звернутися до відділення хоча б за 2 робочих дні до закінчення терміну дії вкладу і написати відповідну заяву. Тоді отримати свої гроші можна буде в перший робочий день після дати закінчення терміну дії депозиту. Але навіть якщо не написати заяву завчасно, як і у випадку інших фінустанов, забрати гроші можна буде, розірвавши договір з банком.

imageПри цьому весь прибуток, отриманий за повний період зберегтися, а за неповний – буде перерахована за ставкою 2% річних, а тіло депозиту і відсотки будуть повернуті в строк до 10 днів, згідно регламенту.

В Ідея Банку в разі збігу вихідного дня та останнього дня терміну дії депозиту потрібно буде просто звернутися до відділення в перший день після вихідного дня і написати заяву про відмову від пролонгації. І банк видасть кошти.

Як бачимо, якщо депозитним договором передбачена автоматична пролонгація, в більшості випадків краще завчасно звернутися в банківське відділення або на гарячу лінію і повідомити про свій намір не продовжувати вклад. Тоді Ви точно зможете вчасно отримати свої гроші.

В іншому випадку, якщо пролонгація вже буде здійснена, Ви також зможете отримати свої кошти без втрати відсотків, але враховуючи те, що вже настане початок нового періоду, і Ваші дії будуть розцінюватися як дострокове закриття вкладу, на гроші потрібно буде почекати до 10 днів згідно регламентом.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?