Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уникнути арешту нерухомості за борг по кредиту?

У відповідь на наступне питання: Чи може банк вилучити майно, або накласти на нього арешт, якщо боржник не платить по кредитній карті? Майно – будинок, в якому живе неповнолітній син (16 років) і його мати (дружина боржника). З боржником дружина не проживає разом, але законно розлучення ще не оформлений. Дружина не є поручителем. Будинок є спільною власністю всіх 3-х членів сім’ї. Як взагалі родині уникнути втрати / арешту майна?

Якщо виникає заборгованість за кредитним договором, банк має право подати до суду на боржника про стягнення суми боргу та штрафних санкцій. Арешт на майно може бути накладено судом ще на початку судового розгляду в порядку забезпечення позову на підставі клопотання банку. У разі, якщо суд задовольнить позов, виконанням рішення буде займатися державна виконавча служба (ДВС). Якщо у боржника не буде достатньо коштів для погашення заборгованості, виконавча служба clip_image001накладе арешт на частину нерухомого майна, належного боржнику і продасть його з публічних торгів. Інші співвласники будинку мають переважне право на придбання частки боржника.

Щоб уникнути втрати майна, слід погасити кредит або оскаржити дійсність кредитної угоди. Інший шлях – позбутися боржникові від будь-якого майна, в тому числі частки в будинку ще до суду. Якщо у боржника відсутнє майно, достатнє для погашення заборгованості, борг погашатиметься поступово за рахунок заробітної плати чи інших офіційних доходів боржника.

Також звертаємо увагу на норми закону, які обмежують можливість звернення стягнення на нерухоме майно. У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташована це житло, не здійснюється. У такому випадку державний виконавець зобов’язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Проживання неповнолітнього сина впливає на можливість продажу частки боржника в нерухомому майні. Інструкцією Міністерства юстиції України з організації примусового виконання рішень передбачено, що у разі передачі на реалізацію нерухомого майна, право власності, на яке мають право користування діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?