Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як український бізнес долучається до факторингу

Популярність факторингу серед українських підприємців плавно збільшується. Причому незважаючи навіть на той факт, що ціна факторингових послуг часто відчутно вище ставок за традиційними кредитами. Що відбувається на цьому ринку, і які переваги витягують бізнесмени від послуги факторингу.

На підйомі

Зростання популярності факторингу обумовлений постійним збільшенням обсягів торговельних угод з відстрочкою платежу, підприємства потребують обігових коштів. Факторинг ж служить додатковим, а нерідко і основним, ефективним беззаставними джерелом ресурсів.

«На сьогодні популярність продукту не так велика, як її потенціал – багато клієнтів вважають за краще користуватися вже перевіреними інструментами поповнення оборотних коштів – різними видами кредитування. Зате підприємства, які перевірили в роботі ефективність факторингу – користуються цією послугою цією послугою в повному обсязі », – зазначає в.о. заст. начальника відділу кредитування підприємств промисловості і сфери послуг кредитного департаменту АБ «Південний» Марина Касатова.

Найпоширенішим видом даного фінансування в Україні є регресний факторинг. На його частку припадає близько 95% всіх факторингових операцій. Факторинг з регресом дає фактору право вимоги зворотного викупу дебіторської заборгованості клієнтом по закінченню відстрочки платежу, зазначеної в договорі поставки між клієнтом і дебітором, що в свою чергу зменшує ризики фінансової компанії відносно погашення заборгованості.

Найчастіше бізнес використовує послугу факторингу, коли підприємство виходить на нові ринки, виводить новий продукт і має намір нарощувати обсяги продажів, але при цьому не володіє достатніми фінансовими можливостями. У такому випадку для збільшення збуту бізнесу не обійтися без надання своїм клієнтам товарного кредиту. Як правило, факторингом користуються підприємства-виробники і підприємства, що спеціалізуються на оптовій торгівлі.

«Бізнес використовує факторинг, коли кількість договорів зросла настільки, що набагато простіше і дешевше віддати їх на аутсорсинг, отримавши натомість« живі »гроші вже сьогодні», – розповідає директор з корпоративного бізнесу банку «Надра» Тетяна Кононова.

Також факторинг є способом скорочення касових розривів між відвантаженням та оплатою товару. Тому цей вид фінансування оптимальний для компаній, що займаються виробництвом та оптовою торгівлею.

У майбутньому кількість заявок на цю послугу буде рости, тому що основні її споживачі-підприємства торгівлі, а цей сегмент активно розвивається. Крім того, банки та факторингові компанії можуть пропонувати та додаткові послуги, наприклад, спільну з клієнтом систему документообігу, а також різні види факторингу, які на сьогоднішній день слабко представлені в Україні.

На яких умовах

Вартість послуг факторингу складається, як правило, з вартості ресурсів банку і різних комісій, внаслідок чого ефективна ставка досягає 20-22% річних у банках, і на рівні 22-25% річних у факторингових компаніях. В основному вартість таких послуг вирируется, але ціна завжди буде індивідуальна. Висока ціна цього фінансування пояснюється складністю обліку продукту всередині банку або факторингової компанії.

bigТерміни фінансування різноманітні і в середньому становлять 30-90 днів. Найчастіше це короткострокове фінансування (як правило – в рамках життєвого циклу договору поставки) – до 120 днів у банків, і лояльніші – у факторингових компаній.

Факторингом можуть скористатися малі, середні та великі підприємства-постачальники, дистриб’ютори та виробники продуктів харчування, побутової хімії, електротоварів, продуктів легкої промисловості, послуг і т.д., які надають своїм клієнтам (підприємствам) товар чи послуги з відстрочкою платежу.

Основні вимоги до бізнесу – позитивна кредитна історія і прибутковість бізнесу. Також необхідними умовами для отримання факторингу є ведення діяльності протягом не менше 6 місяців, наявність діючих контрактів на поставки з відстрочкою платежу.

У чому вигода

«Використовуючи факторинг, компанія перетворює дебіторську заборгованість у вільні оборотні кошти, збільшує обсяги продажів і, відповідно, прибуток. А з поліпшенням ліквідності з’являється можливість отримання знижок у своїх постачальників », – відзначає Дмитро Гусєв, директор факторингової компанії« Факторинг Фінанс ».

Ключова перевага факторингу – це простота та швидкість прийняття рішення, а також відсутність необхідності надавати заставу. Також серед переваг факторингу слід зазначити можливість фінансування оборотного капіталу без забезпечення, і перетворення дебіторської заборгованості в «живі» гроші – до 95% відсотків від суми поставки.

«Дан ний вид фінансування надається в більшості випадків на бланкової основі, що робить його максимально привабливим для бізнесу і часто використовуваним», – резюмує провідний економіст відділу факторингових операцій «Акордбанк», Мар’яна Шкурупій.

Також при такому фінансуванні знижуються ризики несплати поставки покупцем. У разі застосування факторингу фактор стежить за тим, щоб дебітор заплатив по закінченню відстрочки платежу, як і зафіксовано в контракті, висилає повідомлення про переуступку платежу на користь факторіновой компанії.

А точно знаючи обсяг і дату коштів, які надійдуть на рахунок від фактора, підприємство може більш чітко планувати грошові потоки. Володіння обсягу оборотного капіталу у свою чергу дозволяє підприємству торгуватися з постачальниками і отримувати додаткові знижки, більший обсяг поставки, більш широкий асортимент товару або сировини.

Що пропонують банки за послуги факторингу

Назва банку

Розмір авансового платежу,%

Комісії

% Ставка, річних

Максимальний термін, днів

Наявність застави

Аккорд

95

від 0,5

індивідуально

120

без забезпечення, з регресом

ВБР

90

5, 04 від траншу (при максимальному терміні 90 днів)

5,2

90

подвійне покриття

Надра

максимум 10 тис. грн / день

70 грн

індивідуально

120

подвійне покриття

Південний

90

Одноразова – 0,1 + при кожному авансі 0,1

21

120

Банк «Фінанси та кредит»

90

одноразова – 2

19-23

120

Хрещатик

100

20

60

подвійне покриття

Райффайзен Банку Аваль

80

індивідуально

від 12-25

90

індивідуально

Дані: колл-центри банків

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?