Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як убезпечити себе при розрахунках через інтернет – банкінг?

Захищеність персонального комп’ютера або сматрфона, з якого клієнт входить в інтернет-банкінг.

Насамперед, не варто економити на базовому програмному забезпеченні (використовувати ліцензійні операційні системи), а також на антивірусних рішеннях.

Періодична зміна паролів входу в Інтернет-банкінг.

Періодична зміна паролів (в нашому випадку йдеться про паролі при вході в Інтернет-банкінг) є буденною нормою інформаційної безпеки. Крім планової заміни з певною періодичністю, настійно clip_image001рекомендуємо заміну пароля, коли вхід в Інтернет-банкінг був зроблений з "чужого" комп’ютера або смартфона.
Смс-інформування про операції по рахунку.

СМС-інформування про операції за рахунком має стати нормою життя. У контексті Інтернет-банкінгу це дозволяє в т.ч. контролювати операції, які проводяться в Інтернет-банкінгу за згодою користувача (наприклад, родичами або довіреними особами). Особливо, коли у клієнта багато рахунків в одному банку і є технічна можливість використовувати різні номери телефонів: для смс-інформування про операції по конкретних рахунках і окремий для отримання смс з кодами підтвердження операцій Інтернет-банкінгу.
Контроль за телефоном (SIM-картою), який використовується для смс-інформування про операції, а також для отримання кодів-підтвердження (санкціонування операції).

Так як більшість систем Інтернет-банкінгу фізосіб використовують смс для відправки кодів підтвердження, щоб переконатися в санкціонованості операції, необхідно контролювати і SIM-карту мобільного телефону. На Україні кіберзлодії рідко займаються перевипуском SIM-карт, однак потенційні ризики залишаються. Якщо клієнт помітить, що його телефон перестав працювати, то слід негайно звернутися до мобільного оператора і уточнити причину. Відповідь оператора "Ваша SIM-карта блокована на Ваше прохання і перевипущена" вимагає невідкладного звернення до Банку з вимогою блокувати рахунки і доступ до Інтернет-банкінгу.

· Регулярно раз на місяць, міняти пароль на інтернет-банкінг.

· Встановити надійний антивірус.

· Не передавати логін та пароль третім особам.

· Контролювати сим карту прив’язану до банкінгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?