Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як убезпечити себе поручителю по кредиту?

Сьогодні банки посилюють вимоги до позичальників і уважно ставляться, як до самих клієнтів, так і до поручителів по кредитах. Але ще кілька років тому отримати позику було набагато простіше і часто для того, щоб стати поручителем достатньо було просто на це погодитися. Минув час, закредитовані клієнти перестали справлятися із зобов’язаннями перед банками, а їх поручителі зіткнулися з необхідністю виплачувати чужі борги.

Але не варто думати про поручителя, як про беззахисну жертву позичальника. Сьогодні ми поговоримо про те, як може убезпечити себе поручитель по кредиту.

Перше, що потрібно зробити, коли мова заходить про поручительство, це забути про тиск. Якщо ви сумніваєтеся, що позичальник впорається з виплатами по кредиту, не соромтеся відмовляти, навіть якщо про поручительство вас просить близький друг або колега по роботі.


Навіть якщо мова йде про добре знайомому людину, не полінуйтеся перевірити інформацію про його платоспроможність. Поручитель має право вимагати довідку про доходи і дізнатися всі вимоги по даній позиці. Обов’язково дізнайтеся про мету кредитування, про розміри щомісячних платежів і можливі штрафні санкції. На всяк випадок поручитель може застрахуватися на певну суму. Порука також може бути обмежена в часі.

Поручитель може прописати в договорі такі тонкощі, як обов’язки позичальника не продавати цінності, не виїжджати за кордон, не брати сторонніх позик. Для повного контролю над ситуацією можна прописати в договорі необхідність надання позичальників щомісячного звіту про свої доходи.

Навіть якщо всі ці запобіжні заходи не допомогли і банк вимагає вас повернути борг позичальника, у вас все одно є можливість оскаржити цю вимогу. Спробувати оскаржити своє зобов’язання виплачувати чужий борг можна якщо:

  • банк звернувся за виплатами пізніше, ніж через півроку з моменту затримки платежів по кредиту;
  • якщо поручитель не засвідчував особисто договір поруки;
  • якщо поручитель є недієздатним;
  • якщо поручитель до 70% своїх доходів направляє на аліменти дітям і недієздатним родичам;
  • якщо поручитель є безробітним і не володіє нерухомим або рухомим майном.

На цьому все. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам уникнути проблем при вашому поручительстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?