Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уберегтися від дефолту по іпотечному кредиту?

Передбачити все, що може трапитися в житті за період виплати іпотеки, звичайно, нереально, але від більшості негараздів застрахуватися все-таки можна, якщо слідувати рекомендаціям фахівців. Розповімо, як можна убезпечити себе від потенційного дефолту при виплаті іпотечного кредиту.

Позичальникові в першу чергу потрібно тверезо оцінити власну платоспроможність і зрозуміти, скільки часу і якими платежами він може спокійно платити по кредиту. Головне правило при оцінці – щоб кредитне навантаження було розумним. В ідеалі розмір щомісячних виплат не повинен перевищувати третини загальних щомісячних доходів сім’ї позичальника за мінусом обов’язкових витрат.

Якщо частка виплат в сукупному бюджеті значно перевищена, зростає і ризик дефолту при найменшому зменшенні доходів у разі непередбачених обставин в житті. Відповідно, грамотна стратегія при виборі параметрів іпотеки – це зниження величини щомісячного платежу, можливо, за рахунок підвищення терміну кредиту.

imageПри подібному підході позичальник, по-перше, досить захищений від впливу непередбачених змін, по-друге, у нього завжди є можливість прискорити виплату кредиту шляхом дострокового внесення заощаджень в рахунок погашення якоїсь частини «тіла» боргу. Не потрібно брати кредит «впритул» можливостей. Людина повинна без проблем сплачувати обов’язкові платежі, іноді дозволяти собі якісь розваги і при цьому у нього має бути достатньо коштів для спокійного обслуговування кредиту.

Стратегію виплати кредиту рекомендується вибирати, грунтуючись на песимістичних прогнозах щодо майбутніх доходів сім’ї позичальника, ніж на підставі поточної вигоди. Фахівці навіть радять мати «подушку безпеки» завбільшки кілька щомісячних платежів. Це страховка на випадок позбавлення роботи, тимчасової непрацездатності тощо

Також треба пам’ятати, що витрати позичальника по іпотеці не обмежуються виплатою щомісячних платежів. Радимо уважно ознайомитися з усім переліком майбутніх витрат до підписання договору. Крім уже згаданих щомісячних платежів, потрібно враховувати ще такі витрати: початкові витрати на оформлення угоди іпотечного кредитування та обов’язкові платежі по страховці (за неї потрібно платити щороку). Можуть бути ще комісії банку за надання будь-яких послуг (наприклад, за обслуговування рахунку).

І остання рекомендація: не нехтуйте особистим страхуванням. В останні роки в більшості іпотечних програм воно стало добровільним, і позичальники воліють заощадити. Договір особистого страхування – це нормальна практика на Заході. Вартість особистої страховки не так велика порівняно з тією користю, яку вона принесе в екстрених ситуаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?