Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як уберегти карту від шахраїв

На екранах більшості банкоматів перед вчиненням фінансової операції з’являється попередження-рекомендація перевірити банкомат на наявність скімерів. Адже більшість шахрайських операцій (90% випадків), скоєних з картою – наслідок скіммінгу або використання реквізитів карти в мережі Інтернет.
Інші 10% випадків шахрайства припадають на операції з втраченою карткою.

clip_image001

Однією з головних небезпек використання картки в мережі Інтернет є троянські віруси, якими можна заразитися, відвідавши звичайний інтернет-сайт. Використовуючи помилки в браузері і операційній системі, вірус проникає в комп’ютер. Головна загроза вірусу – наявність доступу до всієї інформації, яка вводиться через клавіатуру комп’ютера і потім може відправлятись на хакерський сайт.
Щоб захиститись від такого роду вірусів, потрібно стежити за своєчасним оновленням антивірусу, браузеру і операційної системи.
Можна також попастися на іншу «наживку» – фішинг-сайт, який є клоном іншого ресурсу, і має дуже схожу назву (що відрізняється всього на кілька букв або інших знаків). Вводячи свої дані на такому web-ресурсі, ви ризикуєте втратити всі кошти, наявні на рахунку.
Тому, перш ніж вводити реквізити карти в відповідні поля, уважно перевірте, чи на тому інтернет-сайті ви знаходитесь.
Важлива умова забезпечення безпеки Вашої картки – збереження конфіденційності особистих даних. Пам’ятайте, що співробітники банку не мають право передзвонювати клієнту з метою уточнити особисту інформацію. Тому, якщо Вам дзвонять і просять уточнити особисті дані, знайте: маєте справу з шахраями.

clip_image002

Свої особисті дані, в тому числі і паролі для доступу до рахунку і послуг банку, ПІН-коди, паспортні дані та ІПН ні в якому разі не передавайте стороннім особам.
Для того, щоб Ваша карта залишалася в безпеці, рекомендується зберігати картку та ПІН-код до неї окремо, підключити послугу СМС-інформування про проведених по карті операціях, встановити ліміти на операції в торговельній мережі та на зняття готівки в банкоматі, при здійсненні операції в банкоматі слід уважно оглянути його на предмет відсутності сторонніх пристроїв у місці встановлення зчитувача карт, зареєструвати платіжну карту в спеціалізованих платіжних системах (PayPal, Google wallet та інші) і проводити оплату через дані системи на тих сайтах, які це дозволяють, постійно оновлювати антивірусну програму на комп’ютері і ні в якому разі не відправляти реквізити карти у відповідь на електронні листи, які нібито надходять з банку для оновлення даних клієнта або для активації карти.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?