Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як стягують борги судові виконавці.

Сьогоднішня стаття, буде присвячена огляду ситуацій, в яких опиняються боржники і стягувачі, коли виконавець розпочинає стягнення боргів, і їхній короткій характеристиці. Звертаю вашу увагу на те, що до теперішнього матеріалу ми будемо часто звертатися в подальшому.

Отже, приступимо.

1.) Ви повинні гроші банку. Класична і найбільш поширена ситуація, на сленгу  виконавців має назву «юр-фіз».

Незважаючи на весь удаваний жах ситуації – вона не так плачевна. Юр-фіз, це саме та категорія справ, якій (за умови, що борг не колосальний) пристави-виконавці приділяють найменьшу увагу. Специфіка така, що на цій категорії справ, складно зробити план по виконанню, а більшість банків відноситься до боргів перед собою безвідповідально. Представники банку «Ощадбанк» (як і багатьох інших великих банків) – у багатьох відділах прямо просять пристава, «закінчити» старі борги за неможливістю їх стягнення, після чого їх списує сам «Ощадбанк». Зауважу, що банк може продати такий борг колекторам, але саме «Ощадбанк» на таке не йде практично ніколи. ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ви не наносите банку збитків. Банк свої гроші давно отримав через страховки. Чи не оплачуючи борг перед банком – ви не даєте банку отримати надприбуток. 142

Дана ситуація має ще один підвид: Борг, проданий колекторам. Тут ситуація трохи гірше. Колектори будуть тиснути на виконавеця, а пристав, у свою чергу, буде активніше працювати по стягненню боргів.

Але найнеприємніше, що може зробити і робить колектор – тисне на Вас, Ваших рідних, публічно Вас ганьбить. Нескінченні дзвінки вночі, стеження за вами та інше легко припиняються одним простим способом. Попередьте мерзотника, що напишіть заяву в міліцію за фактом хуліганства, і якщо знущання не припиняться – так і зробіть. Пам’ятайте, що колектор – не має жодних прав відповідно до закону. Детальніше цю ситуацію ми розглянемо в подальших матеріалах.

2.) Ви заборговали громадянину. Максимально неприємна ситуація, як для Вас, так і для виконавця. Називають її, як ви самі могли здогадатися «фіз-фіз». Найнеприємніше те, що навіть якщо у боржника ДІЙСНО немає грошей або його доходи недостатні для миттєвого погашення боргу або гасяться поступово, частинами, для громадянина-стягувача це перетворюється на священний хрестовий похід на боротьбу зі злом. Він буде скаржитися на пристава куди тільки можна, його метою стане навіть не стягнути гроші, а «дістати» боржника і зробити його життя нестерпним. Для виконавця кошмар. Але не такий кошмар як:

3.) НЕМАЙНОВІ ПОЗОВИ

Вселення / виселення. Парадоксально, але простіше це питання вирішується взагалі без виконавця. Закон у даному випадку з даного питання дає судовому виконавцю менше реальних прав, ніж простому громадянину.

4.) Позови «про обов’язок».  В принципі не здійсненно. Пристав може довести вимогу для боржника. Може оштрафувати за його невиконання. Може оштрафувати ще раз. І ще. Але це все. А виїжджати і штрафувати постійно судовий виконавець не буде. Ми все-таки не ідіоти. Знаєте, наприклад, у мене близько чотирьох з половиною тисяч виконавчих проваджень. Тобто чотири з половиною тисячі боргів на стягнення. Щотижневі надходження від п’ятдесяти до двохсот. У мене на такі речі просто немає часу. У БІЛЬШОСТІ інших виконавців – теж.

5.) Податки і збори. Одного разу їх доведеться заплатити. Якщо судовий виконавець їх спише за неможливістю стягнення, податкова надішле їх назад, але вже з пені новою постановою. Без варіантів.

6.) Штрафи. Це те, на чому судовий виконавець робить план. Раджу частіше перевіряти сайт служби і дивитися свої штрафи. Інакше при спробі їх заплатити з простроченням виконавець накладе «виконавський збір». Судовий виконавець був би радий не брати його з Вас, але начальство змушує. Це питання ми теж обговоримо в майбутньому. Зараз за несплату штрафів пристав не може зробити практично нічого.

142.1 7.) Аліменти. Якщо ви не платите аліменти – помовчуйте в ганчірочку. Жодного ради Ви від мене не отримаєте, крім ради згадати про своїх дітей і заплатити, звичайно ж. Вам ДОВЕДЕТЬСЯ їх заплатити. Нормальний (я підкреслюю – нормальний) виконавець, ненавидить громадян ухиляються від сплати аліментів. Для багатьох з нас, на посади виконавця щодо стягнення аліментів – це як особиста вендета.

Це короткий ситуаційний огляд, що стосується стягнення боргів. Далі ми будемо розбиратися, що робити в кожній з цих (і не тільки цих ситуацій). Свої питання та пропозиції за темами наступних матеріалів, ви можете залишати в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?