Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як стягнути гроші з сусіда, який затопив квартиру?

Для того щоб примусово стягнути розмір завданої матеріальної шкоди внаслідок затоплення квартири або ж знищення в ній якого майна необхідно наступне.
1. Відразу після затоплення максимально точно зафіксувати результати затоплення допомогою фото чи відеозапису. Запросіть двох сусідів (свідків), щоб вони зайшли в квартиру і самі побачили всі пошкодження.
2. Звернутися в комунальне підприємства, яке обслуговує будинок, для обстеження вашої квартири та отримання відповідного акта про затоплення. В акті вказується: склад комісії, яка проводить обстеження квартири і те, що комісія встановила: місцезнаходження квартири, її стан, bigщо саме залито в квартирі (коридор, стіни, кімнати), площа ушкоджень, а також причини затоплення.
3. Запросити незалежного експерта, який складе звіт про розмір завданої матеріальної шкоди.
4. Письмово звернутися до винуватця / ам затоплення з вимогами компенсувати завдані збитки.
5. Якщо вам відмовляють у компенсації в добровільному порядку – необхідно звернутися до суду за місцем знаходження відповідача. Для цього зверніться до юриста для складання позовної заяви, отримання консультації про порядок його подачі і сплату судового збору. При цьому слід пам’ятати, що на дані правовідносини поширюється загальний строк позовної давності у 3 роки. Якщо при спілкуванні з винуватцем вам було завдано моральну шкоду, то в суді додатково необхідно заявити вимогу про компенсацію розміру моральної шкоди. Якщо в результаті затоплення в квартирі знищено майно (телевізор, побутова техніка, килимові покриття і т.п.) – також необхідно завити вимога про компенсацію їх вартості. Для цього необхідно буде довести їх ціну і те, що вони були пошкоджені в результаті затоплення. Після вступу в силу рішення суду необхідно отримати виконавчий лист і подати його до органів державної виконавчої служби. Якщо і після цього боржник добровільно не оплачує збиток і понесені витрати – відбувається примусове стягнення боргу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?