Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як створюється перехідний банк?

У грудні 2014 року був створений перехідною банк ПАТ «перехідний банк КРІСТАЛБАНК». Такий спосіб виведення банку з ринку використовується в нашій країні вперше. Про особливості створення перехідного банку читайте в нашому матеріалі.
Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", передбачена можливість виведення банків з ринку кількома способами: за допомогою ліквідації банку з відшкодуванням з боку ФГВФО коштів за вкладами фізичних осіб; за допомогою ліквідації банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов’язань на користь приймаючого банку; за допомогою відчуження всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією; за допомогою створення і продажу інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку; і за допомогою продажу неплатоспроможного банку інвестору.

clip_image001

Створення перехідного банку є чимось середнім між продажем банку в цілому і передачею активів і зобов’язань.
«Класичний процес створення банку відбувається наступним чином: спочатку банк отримує ліцензію, формує капітал і виходить на ринок, а вже потім, на ринку, починається стандартна діяльність. Відкриваються відділення, формуються активи і зобов’язання. У перехідному банку все відбувається з точністю до навпаки, оскільки активи та зобов’язання з’являються відразу ж, а інвестор, який придбає цей банк, повинен сформувати капітал на рівні мінімально необхідного для такого акціонерного товариства, – розповідає заступник директора-розпорядника фонду.
– Перехідний банк, відповідно до закону, реєструється і отримує відповідну ліцензію дуже швидко: за лічені дні. Після чого ми передаємо туди всі зобов’язання. Це повинні бути, як мінімум, гарантовані депозити ».

Інвестор, під якого створюється перехідний банк, повинен внести чималий гарантований внесок. У тому випадку, якщо з якихось причин пізніше він відмовляється від придбання банку, внесок не повертається. Як повідомили у Фонді гарантування вкладів, у разі КРІСТАЛБАНКА гарантований внесок склав 20 млн. грн.
Перехідний банк, згідно із законодавством, може існувати не більше 3 місяців. Якщо протягом цього часу, з якихось причин, не вдається зробити всі необхідні процедури, або інвестор, незважаючи на втрату гарантійного внеску, відмовляється від взятих на себе зобов’язань, банк підлягає ліквідації.
В іншому випадку Фонд передає в перехідній банк всі зобов’язання і активи, і, в тому випадку, якщо між першими і другими є розриви, здійснює певну фінансову підтримку для того, щоб вирівняти ситуацію. Потім інвестор повинен пройти додаткові процедури державної реєстрації та закінчується це все переговорами з Нацбанком і його схваленням.
Як стверджують у Фонді, подібний метод виведення банку з ринку є дуже ефективним, особливо, якщо мова йде про великий банк з великою аудиторією зобов’язань і порівняно здоровими активами.
За період виплат з 13 січня по 2 лютого 2015 року, станом на 3 лютого 2015 ПАТ «ПЕРЕХІДНИЙ БАНК« КРІСТАЛБАНК » на вимогу вкладників повернув кошти через власні відділення по 2157 рахунками на суму 185 400 000 грн., і через відділення ПАТ «ОТП БАНК» по 4628 рахунками на суму понад 30 млн. грн.
Процес реалізації КРІСТАЛБАНКА на сьогодні знаходиться на фінішній прямій, і у фонді сподіваються, що це не єдиний випадок використання такого способу виведення банку з ринку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?