Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як стати учасником недержавного пенсійного фонду?

«Для початку необхідно розібратися в тому, як влаштований Недержавний пенсійний фонд (НПФ). І так, НПФ бувають трьох видів: професійні, куди вкладають кошти працівники однієї галузі або профспілки; корпоративні, куди вкладає одна компанія на індивідуальні пенсійні рахунки своїх працівників; відкриті, в який можуть вкладати всі бажаючі без обмежень.

Наглядова рада для роботи з активами фонду та учасниками наймає трьох суб’єктів фінансового ринку. Розглянемо на прикладі: активами НПФ «Турбота» управляє КУА «Арт Капітал Менеджмент», зберігає активи і контролює точність управління « Експрес-банк », а адмініструє фонд« Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів », який адмініструє та інші НПФ інших КУА.

Гроші до фонду може вносити сам за себе учасник-фізособа, будучи одночасно вкладником. Внески за працівника-учасника може здійснювати вкладник-компанія. Вкладником може бути фізособа, яке може вносити кошти за іншого учасника. Наприклад, чоловік – за непрацюючу дружину, або батько – за учня сина.

Далі виникає питання, а як це працює?

bigПо-перше, вкладник або учасник, що визначився з конкретним фондом, вирішує, по скільки (мінімум) буде вносити грошей і в які періоди. По-друге, вкладник / учасник укладає договір з Адміністратором пенсійних фондів, який управляє обраним фондом, і вносить гроші за обраною схемою, аж до довільних внесків, за бажанням. Останнє може бути реалізовано тільки вольовими особистостями. Тим, кому вічно на все не вистачає грошей, краще проводити виплати у вигляді відрахувань із зарплати (рекомендується 4-6%).

По-третє, адміністратор відкриває індивідуальний пенсійний рахунок учаснику. Отримавши код доступу на сайт Адміністратора, учасник матиме можливість спостерігати за зміною своїх пенсійних заощаджень.

По-четверте, у міру наближення до віку, який визначений як пенсійний в контракті з Адміністратором (може починатися на 10 років раніше визначеного державою), учасник укладає з ним договір, де визначається формат майбутніх пенсійних виплат. Він може вказати Адміністратору, протягом якого терміну він бажає отримувати ренту за накопиченим засобу із зазначенням періодичності (термін не менше 10 років).

Можливий переклад всієї накопиченої суми в страхову компанію для оформлення довічної ренти. Якщо учасник накопичив мало коштів, то він може їх забрати відразу всі, і використовувати на власний розсуд. Всі гроші можуть бути забрані і до настання виплат, і після початку виплат при виїзді за кордон, або у разі документально підтвердженої важкої хвороби ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?