Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як стати ідеальним позичальником в короткий термін

Кредити настільки щільно увійшли в життя, що до кінця минулого року фізичним особам було видано без малого 500 мільярдів гривень, а кількість позичальників перевищила 22 мільйонів чоловік. З цієї величезної суми 60% припадає на невеликі кредити, не забезпечені заставою. Разом з ростом рівня кредитування збільшується кількість прострочених і проблемних позик.

Погіршення загальної економічної ситуації в країні ведуть до зниження рівня доходів громадян і, як наслідок, – до подальшого збільшення прострочених позик і позичальників, які з точки зору банків, є неблагонадійними. Кредитна репутація боржників, що мають проблемні позики в банках, безнадійно зіпсована і отримати новий кредит для них – практично нездійсненне завдання.

clip_image002

Скоррінг і кредитна історія

При розгляді заявки на кредит фінансові установи спираються на скоррінговий бал, який нараховується за результатами розгляду анкети позичальника і даних, зафіксованих в БКІ за отриманими раніше кредитами. Будь-яке прострочення більш 5-30 днів значно зменшує шанс боржника на отримання нової позики. Скоррінговий бал можуть зменшити і персональні дані позичальника: його вік (молодше 21 і старше 50 років), сімейний стан (розірваний шлюб), відсутність постійної реєстрації або невеликий трудовий стаж на останньому місці роботи. І якщо вік позичальника корекції не піддається, то виправити дані про власну кредитну неблагонадійності – цілком реально.

Перший крок – аналіз власних боргів

Якщо у позичальника є всього один прострочений кредит, то ситуація може бути скоригована в кращу сторону досить просто. Все, що потрібно від боржника – звернутись до банку-кредитору. Маючи на руках документальне підтвердження неможливості виплачувати кредит за первісним графіком платежів (лікарняний лист, довідку про зниження заробітної плати або трудову книжку з записом про звільнення), позичальник може обгрунтовано просити банк про реструктуризацію кредиту.

Здебільшого фінансові установи з розумінням ставляться до складної ситуації клієнта та реструктуризують проблемну позику. Позичальнику можуть надати своєрідний перепочинок від виплати позички і процентних платежів, продовжити термін погашення і знизити кредитні платежі.

При наявності кількох боргових зобов’язань позичальнику слід ретельно проаналізувати всі свої кредити. Кілька споживчих кредитів у різних банках можна об’єднати в один, провівши все ту ж процедуру реструктуризації. Кредитні карти, за якими нараховується підвищений банківський відсоток, треба спробувати закрити.

Оскільки інформація в бюро кредитних історій потрапляє з банку, то при реструктуризації кредиті дані про простроченнях в БКІ фігурувати не будуть. Статус кредиту буде позитивним, і все, що потрібно буде зробити позичальнику – сумлінно погашати нову позику, не допускаючи пропуску платежів.

Правильно закрити діючі кредити

Навіть якщо позичальник вчасно погасив всі колишні кредити, немає гарантії, що в кредитній історії інформація про них представлена вірно. Тому боржнику доведеться турбуватись тим, щоб отримати довідку з банку про те, що позика погашена в строк і банк претензій до позичальника не має.

Ситуація з кредитними картами ще більш загадкова. При наявності активованої кредитної картки сума встановленого банком ліміту автоматично відбивається в кредитній історії позичальника як виданий кредит – навіть якщо власник картки не витратив ні гривня з картки.

Виправляємо кредитну історію самостійно

Дані про кредитну життя позичальників зберігаються в БКІ впродовж 15 років. Однак при розгляді заявки на кредит, як правило, враховується лише актуальна інформація – останні 2-3 роки. Якщо всі колишні позики закриті, але зі значними порушеннями умов кредитного договору (прострочення, судові рішення про стягнення заборгованості), то шанс отримати необхідну суму в банку досить обмежений.

Тим не менш, потенційний позичальник завжди зможе знайти хоча б одну фінансову установу, яка схвалить його заявку на кредит. Для цього слід подати довідку про стабільну заробітну плату, підтвердження трудового стажу, можна запропонувати банку заставне забезпечення або поручительство третіх осіб із солідною репутацією.

Сума, яку позичальник повинен запросити в банку, повинна бути такою, щоб можна було без зусиль погашати щомісячні платежі і, по закінченні деякого часу, закрити кредит достроково (якщо в договорі не передбачено мораторій на подібну процедуру). Паралельно клієнту рекомендується отримати нову банківську кредитну карту – така можливість є сьогодні практично у кожного. Якщо дохід позичальника насилу дозволить без проблем виплачувати мінімальний платіж щомісяця, то завжди є можливість домовитись з родичами і друзями про обмін безготівкових платежів з картки за товари та послуги на готівкові гроші.

Головне, що повинен зробити позичальник при самостійному поліпшенні своєї кредитної історії – не допускати ні єдиного прострочення. При наявності кредитів на невелику суму зробити це не дуже складно. В середньому на виправлення підмоченої раніше кредитної репутації піде 6-9 місяців. Через цей термін, можна сміливо звертатися в банк за отриманням кредиту в статусі надійного і відповідального позичальника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?