Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як справи у Фонду Гарантування Вкладів?

З початку 2014 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб отримав 31 неплатоспроможний банк із загальною сумою зобов’язань 27,8 млрд. грн. Станом на 1 грудня поточного року Фонд вже виплатив 11,7 млрд. грн., із яких 4,6 млрд. – під час дії тимчасової адміністрації, 7,1 млрд. грн. – в період ліквідації.
Ще 15400000000 грн. є зобов’язаннями перед вкладниками 13 банків, які на даний момент знаходяться на стадії тимчасової адміністрації та стосовно яких оголошено пошук потенційних інвесторів. Решта 0,7 млрд. грн. – Це зобов’язання з виплати коштів вкладникам фінустанов, активи і пасиви яких передані іншим банкам (зобов’язання в розмірі 0,6 млрд. грн. Промекономбанка передані Фідобанк, 0,1 млрд. грн. Банку Золоті Ворота – Банку Стандарт).

Виведення з ринку

З 17 ліквідованих фондом банків в 15 був застосований такий метод виведення фінустанови з ринку, як ліквідація банку з відшкодуванням з боку ФГВФО коштів за вкладами фізичних осіб. Ще два банки (ПАТ КБ «Промекономбанк» і АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА») виводяться з ринку методом відчуження частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та з подальшою його ліквідацією.
22 серпня 2014 відбулось підписання відповідного договору між ВАТ «КБ« Промекономбанк » та ПАТ« Фідобанк ». Станом на 1 грудня 2014 ПуАТ «Фідобанк» на вимогу вкладників повернув кошти більше 5,4 тис. осіб на суму майже 422 млн. грн, понад 5,5 млн. дол. США і майже 183 тис. євро. 28 листопада 2014 відбулося підписання відповідного договору між АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» і ВАТ КБ «Страндарт».

clip_image001

Що ж стосується інших 11 банків, які знаходяться на сьогодні на стадії тимчасової адміністрації, то в даний час продовжуються процедури визначення способу виведення їх з ринку. На сьогоднішній день ФГВФО проводить активну роботу з потенційними інвесторами щодо продажу їм неплатоспроможних банків.
Для ВАТ «ІнтерКредитБанк», ПАТ «КБ« АКСІОМА », ПАТ« Меліор БАНК », ВАТ« ПРАЙМ-БАНК », АТ« КБ ЕСПОБАНК », АБ« ПОРТО-ФРАНКО », Банк« Демарк », ПАТ« ГРІН БАНК »ПАТ «АКТАБАНК», ПАТ «КБ« АКТИВ-БАНК »та ПАТ« ТЕРРА БАНК » термін пошуку інвесторів вже завершився і йде процес їх кваліфікації з метою допуску до участі у відкритому конкурсі та / або підписання відповідних договорів.
В результаті, 18 інвесторів були кваліфіковані на участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, з яких: 11 інвесторів – на участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку шляхом покупки банку в цілому, 4 інвестора – шляхом покупки частини активів і зобов’язань, 3 інвестора – на створення перехідного банку з подальшим продажем інвестору.
Пошук інвесторів для ВАТ «ВіЕйБі Банк» та ВАТ «МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК» триває. Фонд буде здійснювати прийом документів від потенційних інвесторів для визнання їх кваліфікованими, в тому числі, для отримання згоди про можливість участі в конкурсі та цінової пропозиції до 15 грудня 2014 включно (але не пізніше 16:00).
У ході ліквідації банків Фонд проводить оцінку майна банків і на її підставі формує ліквідаційну масу фінустанови. Загальна оціночна вартість активів 16-ти ліквідованих банків, становить 10,5 млрд. грн. Всі активи банків підлягають продажу і за рахунок виручених коштів будуть погашатись вимоги кредиторів.

Судові розгляди

Розслідуючи факти доведення фінустанов до банкрутства, Фонд активно залучає правоохоронні органи. Тому на сьогодні загальна сума претензій в рамках 316 заяв, поданих ФГВФО, становить 50300 млн. грн. Саме така сума збитків, за підрахунками Фонду, була нанесена неплатоспроможним банкам шляхом протиправних дій їх посадових осіб.

clip_image002

Зараз відкрито вже 152 кримінальні справи на загальну суму 31,8 млрд. Грн. за такими статтями Кримінального кодексу України: ст. 3641 «Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми», ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», ст. 388 «Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації» та ст. 190 «Шахрайство».

За весь час

Протягом усього періоду існування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб установа супроводжувала виведення з ринку 65 банків. Понад 700 тис. вкладників отримали свої кошти, а загальна сума виплат склала 19 млрд. грн.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?