Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як скасувати штрафи та пені за кредитом

За прострочення по кредиту банк нараховує колосальні штрафи, часом рівні самому боргу, а їх розмір збільшується пропорційно тривалості прострочень. Деякі недобросовісні організації спеціально затягують звернення до клієнта, щоб сума штрафів та пені стала якомога більше. Зміна штрафних нарахувань передбачено в нашому законодавстві, зокрема в Цивільному кодексі, де сказано про те, що в разі не співмірності неустойки за наслідкам недотримання договору суд має право змінити її величину.

clip_image001

При виникненні форс-мажорних обставин та неможливості виконання своїх фінансових зобов’язань перед банком клієнту насамперед потрібно звернутися до кредитора і подати заяву на скасування штрафів і пені, які передбачені за прострочення позики. Однак, не у всіх випадках можна розраховувати на поблажки, банк бере до уваги тільки поважні причини, до яких відносяться:

  • ліквідація підприємства. Потрібна копія запису в трудовій книжці;
  • скорочення;
  • зниження заробітної плати. Потрібно пред’явити довідку;
  • тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або нещасного випадку. У цьому випадку потрібна копія медичного висновку і чеки про оплату лікарських препаратів;
  • зниження доходів внаслідок відпустки по догляду за дитиною;
  • смерть годувальника, в сім’ї в якій є непрацездатні діти. В якості документів потрібні копії зі свідоцтва про смерть батька і народження дітей.

Всі події потребують документального підтвердженні, і чим вони вагоміше, тим краще. Це дає шанс на поблажливість до боржника. Залежно від тяжкості ситуації можна скористатися кредитними канікулами, реструктуризацією боргу, а в разі вже наявних прострочень – можливістю скасування штрафів і пені. На першому етапі необхідно відвідати фінансове заклад і написати заяву.

Процедура подачі документів для скасування штрафів і пені

Ухвалення позитивного рішення керівництвом банку багато в чому залежить від правильності написання заяви, кількості доданих довідок і переговорів з працівниками банку.

У заявці на скасування штрафів і пені слід вказати причину виникнення заборгованості та викласти прохання про скасування нарахованих штрафних санкцій. Документ слід вручити співробітникові відділу кредитування, який скоріше за все відмовиться від надання даної послуги. У такому випадку потрібно оформити письмову відмову.

Якщо заява буде прийнято, то слід простежити, щоб на ній стояв порядковий номер і банківська печатка. Копії, що залишається у заявника, привласнюється той же реєстраційний номер і ставиться печатка.

Можна зробити простіше, взявши з собою заяву на скасування штрафний пені у двох примірниках і зареєструвати своє звернення в реєстраційній книзі. Якщо ж співробітник банку не бажає фіксувати документ, то його слід відправити рекомендованим листом поштою з повідомленням про вручення, додавши до нього опис вкладення.

Для винесенні рішення банку може знадобитися кілька днів, але в окремих випадках процедура може затягнутися на кілька тижнів. Фінансової організації вигідніше піти на поступки боржникам, ніж брати участь у судових розглядах, тому в більшості випадків він приймає позитивне рішення. Однак, на жаль, не обходиться без відмов, які бувають обгрунтованими і необгрунтованими.

У першому випадку керівництво кредитної групи вважає, що причини утворення заборгованості є недостатньо вагомими для скасування штрафний пені, а в другому випадку банк просто відмовляє клієнту у прийомі заяви. Якщо банк не погодиться розглядати документ, то він зобов’язаний повідомити про це клієнта письмово, що є приводом для звернення в судові органи. В обов’язки фінансових закладів входить обов’язковий розгляд письмового прохання клієнта і його реєстрація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?