Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розрахувати пеню за ставкою рефінансування?

Прострочений платіж є вкрай небажаним явищем для будь-якого підприємства та установи. По-перше, по рахунках рано чи пізно платити все одно доведеться, а по-друге, сума платежу в змозі вирости на досить серйозний «хвостик».

Все тому, що до головного платежу у разі прострочення оплати додається пеня. Отже, спробуємо розібратися в тому, як порахувати пеню за ставкою рефінансування.

Коли необхідно розрахувати пені по неустойці?

Для початку варто розібратися в термінології. Неустойка є способом забезпечення зобов’язань,це гроші, які буде необхідно заплатити в разі порушення умов договору. Існує 2 види неустойки: у вигляді пені та у фіксованій сумі.


Пеня – різновид неустойки, яка застосовується в випадках не виконання в строк договірних чи інших зобов’язань. Зазвичай її застосовують у відношенні грошових зобов’язань при можливості обчислення відсотка від певної суми за конкретний період часу (зазвичай за день).

Пеня буває договірна і законна. Договірна припускає, що обидві сторони самостійно визначають розмір, в якому від несплаченої суми буде вираховуватися пеня.

Законна пеня застосовується за відсутності в договорі положень, які б регулювали стягнення неустойок. Правила стягнення і розрахунку законної неустойки описані статтями Цивільного кодексу.

Що таке ставка рефінансування Нацбанку?

Вона, по суті, у річному обчисленні є розміром відсотків, що підлягають сплаті Нацбанку країни за кредити, які були надані їм кредитним організаціям.

На даний момент ставка рефінансування – це головний індикатор кредитної політики Нацбанку. Приймається дана ставка при розрахунку штрафів і пені по податках.

Для більшості людей впровадження даної ставки актуально лише при кредитуванні. Однак у неї є і інші області застосування. Так, наприклад, розрахунок 1/300 частини ставки стягується за кожну добу пропуску платежу після прострочення сплати будь-якого виду податку.

Також її розміри враховують при розрахунку суми оподаткування вкладу. Якщо розмір відсотків по вкладу більше розміру ставки рефінансування, встановленої протягом періоду вкладу, то він обкладається податком.

Для податкової основи при застосуванні позичкових коштів та отриманні грошей від економії також використовують ставку рефінансування.

Застосовується вона і при виплаті з додатковою компенсацією у зв’язку із затримкою роботодавцем заробітної плати. Розрахунок компенсації провадиться за кожний день несплати, а розмір її, при цьому, повинен бути більше 1/300 частки від встановленої ставки рефінансування, розмір якої на сьогоднішній день можна відстежувати на сайті Нацбанку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?