Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розплатитися по декільком кредитам?

Боргове навантаження громадян зростає. При цьому збільшуються не тільки суми кредитів, але і їх кількість в портфелі одного позичальника. Комусь вносити платежі одночасно по декількох кредитами це під силу, а комусь – ні. І якщо ви потрапили в складну фінансову ситуацію і більше не справляєтеся з обслуговуванням цих позик, вам варто розглянути кілька варіантів виходу з неї:


  1. Варіант перший. Це, як нескладно здогадатися, звичайно ж, звернутися до родичів або друзів. Зайнявши у них, ви зможете закрити відразу всі кредити, і повертати борг вже одній особі без переплати і продовживши термін виплат, наприклад. Але не кожен наш друг піде на таке. Тому варто вдатися до іншого методу.
  2. Варіант номер два. Якщо було заставне майно, варто реалізувати його, тільки обов’язково за згодою банку. Якщо виручених коштів не вистачить, щоб перекрити всі борги, то принаймні ви зможете достроково погасити якусь їх частину, що само собою знизить ваше боргове навантаження.
  3. Варіант номер три. Звернутися безпосередньо до своїх кредиторів і хоча б частину кредитів реструктуризувати – збільшити термін їх дії, що зменшить щомісячний платіж, або отримати кредитні канікули, що дозволить виграти час поки фінансова ситуація не налагодиться. При цьому навіть якщо домовленість з банком ще не досягнута, не припиняйте вносити платежі, нехай навіть сума, яку ви можете вносити, менше розміру щомісячного платежу. Це необхідно, щоб банк розумів, що ви робите все, що в ваших силах, щоб не стати боржником, і навіть у складній ситуації ви не відмовляєтеся від своїх зобов’язань, що, безумовно, підвищить ваші шанси на схвалення.
  4. Варіант номер чотири. Включити режим суворої економії, записуйте і прораховуйте всі свої витрати, це дозволить вам зрозуміти, де можна урізати витрати. І ще варто розглянути можливість підробітку, додатковий, нехай навіть невеликий заробіток, допоможе залишитися на плаву!
  5. Варіант номер п’ять. Подумайте над рефінансуванням кредиту. Тим більше що сьогодні частина банків, що пропонують програми рефінансування, дозволяють позичальникові перекредитуватися для погашення відразу декількох позик, отриманих в різних банках, на більш вигідних умовах (за рахунок більш низької ставки, більш довгого терміну кредитування і відповідно більш низького щомісячного платежу).

Мабуть, це все поради, які будуть корисними. Сподіваюся, вони вам допоможуть пережити важкі часи, не ставши при цьому боржником. І постарайтеся більше не оформляти кредит, поки не погашений попередній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?