Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розпізнати фальшиву гривню

Розраховуючись гривнями на ринках, часто зустрічаємо продавців, які підносять купюри до світла і таким чином перевіряють справжність. Деякі потирають банкноту в пошуках рельєфу від друку. Але які ж найбільш надійні способи розпізнати фальшивку механічним шляхом, а також – за допомогою спеціальної техніки?
Творці гривні продумали для купюр різні деталі, які можливо виготовити виключно на спеціальних держпідприємствах, які знають всі секрети друку. Вашій увазі пропонуються найбільш цікаві засоби захисту національної валюти і методи їх розпізнавання.
Найпростіший спосіб ідентифікації підробленої купюри – подивитися на світ. На світлій стороні банкнот на підроблених грошах часто відсутній мікродрук із зображенням портрета.
На картинці – нижня банкнота – підроблена.

gr8_350x486

А ось на цій двохсотці – мікродрук присутній, але її форма спотворена. Нижня купюра – також підробка.

gr9_400x364

500 гривень можна відрізнити за присутності мікровідтиску – трикутника з оком.

gr10_520x251

На зворотному боці банкноти номіналом 200 гривень можна побачити під мікроскопом лінії від струменевого друку.

gr1_500x406

Під ультрафіолетовим світлом на купюрах можна побачити блискучу стрічку, а також додатковий знак з номіналом купюри. На підроблених – такого знака немає. Така ж стрічка видна, якщо подивитися на купюру, підносячи її до світла.

grivna_550x403

Під ультрафіолетовими лампами світиться стрічка для впізнання достовірності купюри і додатковий знак. Останній – має для кожної купюри своє правильне розміщення.

gr4_500x612

А ось так виглядає під ультрафіолетовим освітленням 20-ти гривнева купюра. Знаки відображаються синьо-жовтим кольором.

gr6_500x333

Під ультрафіолетовим освітленням великої температури підроблена банкнота втрачає колір. Під світлом детектора вона ніби зникла.

gr7_550x317.png.aspx

Також на підроблених купюрах неозброєним поглядом можна зустріти помилки в назвах, назвах і тексті, розміщеному поруч з портретами.

gr3_500x268

Існує також шахрайство з гривнями, коли фальшивки НЕ виготовляють. Їх купують як сувеніри. А потім розплачуються купюрами як справжніми. Такі гроші можна не помітити в пачках грошей або у вечірній час доби під час покупок на вулиці. Замість слова «гривень» на сувенірах написано «грінадеров», а на бічному полі – слово «сувенірні»

gr11_500x333.jpg.aspx

Нагадаємо, українська гривня має 17 ступенів захисту. Найчастіше підробляють купюри номіналом 100 і більше гривень.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?