Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розпізнати брехню в резюме?

Резюме кандидата – це перше знайомство з ним. Вища освіта, багатий стаж роботи – пункти, яким компанії надають особливого значення. Всі, хто хоч раз стикався із завданням підбору персоналу, знає, що нерідко ті претенденти, яким не вистачає професійного досвіду для отримання бажаної роботи, дозволяють собі підправити свою біографію.

Як викрити брехуна і вберегти від нього компанію:

Здобувачі в більшості випадків люблять прикрасити і свої досягнення, і свій досвід. Наприклад, за даними дослідження міжнародного кадрового порталу, 57% претендентів викривляють clip_image002інформацію в резюме. Хтось озвучує відверту брехню, хто щось недоговорює або прикрашає свої навички. Вберегти свою компанію від недобросовісних кандидатів допоможуть кілька рекомендацій

Проведіть кабінетне дослідження

Перед тим, як запросити претендента на співбесіду, уважно вивчіть резюме кандидата. Найбільш часто неправдиву інформацію здобувачі вказують в розділах «Освіта», «Час і досвід роботи», «Володіння іноземними мовами», «Посадові обов’язки» і «Професійні заслуги». Наприклад, вказують неіснуючі навички та вміння, відзначають більш високі посадові позиції, приписують додаткову професійну освіту, яка на ділі виявляється прослуховуванням короткочасних курсів.

При вивченні резюме кандидата обов’язково варто звернути увагу на структуру, назву, мету і наявність обов’язкових розділів. Припустимо, відсутність розділу «освіта» може свідчити про недостатній рівень професійної підготовки, назва в дусі «шукаю роботу» говорить про несформовані цілі і професійну мотивацію. Розмите формулювання мети або надто амбітна професійна мета теж повинна насторожити рекрутера.

Загляньте в соцмережі

Наступним кроком у перевірці достовірності даних резюме може стати вивчення соціальної активності здобувача. Сьогодні, у вік інформаційних технологій, дані про будь-яку людину в інтернеті можна знайти швидко і просто. Загляньте в профайли кандидата в LinkedIn і Facebook, інших соцмережах. Цим нехитрим способом ви зможете з’ясувати, чи дійсно ваш кандидат навчався в тих вузах або працював в тих компаніях, які він вказав у резюме.

Зберіть рекомендації

Найбільш простий спосіб отримати достовірну інформацію про попередні місця роботи – звернутися в ті компанії, які ваш кандидат вказав в резюме. Можна не обдзвонювати весь список, двох дзвінків, які підтверджують інформацію про досвід роботи, достатньо. Попросіть людей, які працювали з вашим кандидатом, дати йому рекомендації. Однак будьте чесними перед здобувачем. Попередьте його, що звернетеся за рекомендаціями. Можна також попросити самого кандидата вказати контакти тих осіб чи організацій, які можуть дати йому рекомендації. У разі відмови робіть висновки.

Задавайте питання

Вивести брехуна на чисту воду допоможуть повторювані і уточнюючі питання в ході бесіди. Відчуваючи, що здобувач приписав собі неіснуючі навички, задавайте більше конкретних питань з професійної тематики.

Протестуйте

Диплом про освіту не гарантує наявність впевнених знань і практичних навичок у кандидата. Перевірити, наскільки зазначена в резюме інформація відповідає реальності, допоможуть тести для перевірки професійних знань. Тест вважається пройденим, якщо кандидат відповів правильно не менше ніж на 80% питань.

І остання рекомендація. Не лінуйтеся перевірити правдивість інформації в резюме кандидата. Нехтування цим етапом рекрутингу може коштувати дуже дорого в майбутньому. Однак не будьте надмірно підозрілими. Довіру і людське ставлення до претендентів ще ніхто не відміняв.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?