Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розірвати угоду по банківській кредитці?

Сьогодні дуже багато людей мають кредитку будь-якого банку. Є особи, які мають кілька таких карток від різних фінансових організацій і дуже часто виходить, що людина не користується подібним кредитними продуктами. Самій людині, щоб не переживати, найвигідніше розірвати кредитну угоду по кредитній карті, а ось для банківської установи такий варіант є не найкращим і вона намагається протистояти такій дії.

Не кожна людина розуміє, як діяти при розірванні договору на кредитну картку. Насправді така процедура практично ні чим не відрізняється від розірвання простої кредитної угоди. І все ж у неї є деякі свої особливості.

До отримання карти на руки

Договір кредитування при готівковому кредитуванні починає діяти тільки після того, як людина отримує на руки позикову суму. У випадку з договором на кредитну карту, він не буде вважатися чинним, поки кредитор не видасть своєму клієнту кредитку. У цей проміжок часу навіть після підписання угоди людина може передумати і відмовитися від отримання карти з кредитним лімітом. Банківська організація в даному випадку не може відмовити клієнту в його законному праві. 

Щоб анулювати кредитну угоду в цьому випадку досить того, що людина сповістить фінансову організацію про прийняте рішення, після чого підписана угода анульовано. Одностороннє розірвання угоди за ініціативою клієнта можливе тільки до отримання кредитки, далі розірвати угоду буде вже важче. 

Допомога суду

Після того, як договір набув чинності, людині доведеться скористатися крайніми заходами. Людина, яка серйозно налаштована на розрив угоди може скласти позовну заяву і довірити розгляд в даній ситуації суду. Дуже часто суд стає на сторону власника кредитки. Великі шанси на позитивне рішення буде в разі, коли кредитор: порушив умови договору, провів списання коштів з порушенням законодавства, збільшив річну ставку в односторонньому порядку, використовує комісії і неустойки, які суперечать законодавству. У таких ситуаціях суд часто стає на бік позичальника, і угода по кредитній карті анулюється. 

Передчасна виплата

Кожен власник кредитної картки в будь-який час може повністю провести виплату свого боргу. Ніяких покарань фінансова організація використовувати не має права. Якщо кредитні кошти використовувалися хоча б один день, позичальник при виплаті повинен враховувати нараховані за цей строк проценти. 

Особливість розірвання угоди

Деякі власники кредиток вважають, що із закінченням терміну їх дії закінчується відразу і термін дії договору кредитування. Це головна помилка. Пластик прикріплений до кредитного рахунку, але сам рахунок може бути закритий тільки за заявою клієнта. Якщо закриття рахунку не провести, то через деякий час з’являться борги за річне обслуговування і додаткові підключені користувачем платні послуги (деякі з них підключаються автоматично).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?