Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розібратися з несумлінним позичальником?

У банків існують свої методи боротьби з недобросовісними позичальниками, серед яких звернення до суду – чи не остання міра.

Отримати кредит – що може бути простіше? Навіщо відкладати кошти місяцями, а то й роками, коли бажана покупка може стати твоєю тут і зараз? За лічені хвилини оформляєте позику – і ваш товар! На такий сміливий крок населення підштовхується постійними акціями – реклама заявляє про те, що ставки по кредитах падають, тому саме зараз потрібно скористатися неймовірно вигідними умовами, тим більше, простота операції кредитування не викликає ніяких сумнівів у прозорості укладання угоди.

Фізичні особи клюють на вудку. А що ж «рибалки»? Рибалки, вони ж банки, разом з клієнтом підсікають проблему масового неповернення кредитів. Для України проблема вимогливих заходів по відношенню до боржників нова і неоднозначна. Найчастіше сума боргу по кредиту невелика, а сума, витрачена на суворі заходи, відчутна. Обтяжувати себе не хоче жоден банк. Спочатку потрібно знайти боржника, а потім переконливо впливати на нього, щоб той погодився погасити борг і супутні боргу штрафи. Природно, банк може направити справу в суд, але судовий розгляд може влетіти банку в копієчку. Судове стягнення сьогодні не так рідко відповідає величині боргу. Подумайте про кількість боржників та особливості української судової системи… У саме з цих причин грузнути в судових розглядах банки не поспішають.

Боргами в Україні займаються багато організацій, але якість послуг значно відрізняється. Процес стягнення, ще не доведений до суду, супроводжується наявністю спеціальних баз даних і чітко налагоджених схем дій. І, звичайно ж, вітається досвід у подібних досудових розглядах. Головна проблема полягає навіть у малих суми боргу, а в тому, що фізична особа – особливий вид боржника.

Методи роботи з населенням по поверненню боргів дуже різняться. Механізми роботи зазвичай зберігаються в таємниці. Яка компанія стане розголошувати працюють на практиці прийоми, якщо ті дають суттєві результати? Зарекомендували себе юридичні компанії займаються дієвою і цивілізованою практикою стягнення, де на першому плані виступають процеси переговорів та поетапні розробки. В даний час триває робота по складанню так званої бази неплатників, за якою можна відстежити будь-яке порушення, пов’язане з кредитуванням населення.

Для цивілізованого суспільства вже давно не ново, що кредитної історії особи відіграє важливу роль практично у всіх фінансових сферах діяльності. Навіть на прийомі на роботу деякі компанії користуються подібного роду інформацією. Неплатника можна відсікти на першому ж етапі перевірки – його дрібні порушення не залишаться непоміченими. Тому досудові механізми стягнення боргу за відсутності додаткових витрат кредитора дуже перспективні і є головним методом боротьби з недобросовісними позичальниками.

Якщо методи досудових розглядів не приводять до результату, то прямої дороги до суду ще ніхто не відміняв. Якщо відповідач отримав повідомлення до суду та додані до порядку позовні вимоги, але на суд не з’явився, не надав заперечень по заведеній справі або не пояснив причину неявки, то судовий процес відбудеться все одно. Справа буде розглянута і результат буде винесений. Після рішення суду належить його виконання. Судом видається виконавчий лист, але чекати, поки кредитор отримає його поштою, не слід. Контроль необхідно тримати в своїх руках – час від часу телефонувати з помічником судді, щоб виконавчий лист був виданий вчасно.

Державний виконавець почне процедуру виконання Постанови про відкриття виконавчого провадження, яка попрямує до відповідача (з цього часу він стає боржником). За законом боржник за обумовленого терміну (до тижня) без примусу може погасити борг з усіма витратами, обумовленими в рішенні суду. Державний виконавець може заарештувати грошові кошти боржника або наявне у нього майно, аж до квартири. Тому має сенс добровільно почати діяти, адже кредитна компанія може внести аванс на виконавче провадження, яке в подальшому доведеться оплатити боржника. Звичайно, серйозно підійшовши до справи, борг і супутні йому витрати вдається повернути. А вже якими методами боротьби з недобросовісними боржниками скористається банк – це цілком і повністю його вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?