Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як розділити частки в іпотечній квартирі?

Часто бувають ситуації, при яких люди, що спільно оформляли іпотеку хочуть офіційно розділити частки в новій квартирі. За замовчуванням квартира ділиться між учасниками угоди в рівних пропорціях, але що робити, якщо, наприклад, дохід одного і внески по іпотеці набагато більше, ніж іншого?

Якщо мова йде про подружжя – відповіддю на всі питання стає шлюбний договір, в якому можна прописати, хто і в яких частках буде володіти житлоплощею у випадку розлучення.


Всім іншим краще подумати про це ще на стадії оформленні іпотеки. Далеко не всі банки погоджуються на поділ квартири в нерівних частках. Зазвичай вони пропонують типові договори, в яких частки розподіляються пропорційно кількості людей, що платять по позиці. Таким чином, банк спрощує процедуру стягнення боргів у разі прострочень по платежах. Справа в тому, що у разі виникнення необхідності стягнення заборгованості можуть виникнути труднощі, якщо застава був оформлений у різному співвідношенні, але на умови надання іпотечного кредиту це ніяк не впливає.

Тому деякі банки, враховуючи сучасну ситуацію, при якій платити по кредиту можуть виступати люди, не обтяжені родинними зв’язками, йдуть клієнтам назустріч. Розглянути інші варіанти поділу нерухомості погоджуються, наприклад, Приватбанк, та Альфа-банк.

Вирішувати, яка частка і кому дістанеться, повинні самі покупці. Керуватися вони при цьому можуть чим завгодно. Хтось ділити квартиру виходячи з розміру внесків за щомісячними платежами, хтось віддає перевагу іншим варіантам. У будь-якому разі, які б частки не обрали покупці, в договорі буде, як і в класичному варіанті, зазначений основний позичальник і інші платники.

У банку при оформленні договору можуть зажадати нотаріально завірену довідку, що ніхто з позичальників не перебуває у шлюбі, а якщо такі громадяни є, то потрібно письмова згода чоловіка або дружини на угоду.

На цьому поділ, взагалі то, і закінчується. Далі все стає загальним. Для позичальників відкривається загальний рахунок у банку, на який повинні зараховуватися платежі по іпотеці. При цьому банк не хвилює, хто з позичальників яку частину буде вносити, головне, щоб всі платежі були вчасно і в повному обсязі погашені. Між собою позичальники можуть укласти договір, в якому будуть прописані їх частки ще й у щомісячних платежах по іпотеці, однак банк до цього документа ніякого відношення мати не буде. Так що якщо один з них перестане вносити гроші на рахунок, другому доведеться тягнути на собі обидві частки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?