Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як російські платіжні системи обходять українські санкції.

Російські платіжні системи знайшли спосіб працювати в Україні, не дивлячись на заборону НБУ . Як їм це вдається, з’ясовували «Відомості» , зателефонувавши до кол-центрів платіжних систем. 

Українські санкції торкнулися шести систем: Anelik, Blizko (система Зв’язок-банка), «Колібрі» (система Сбербанку), «Юністрімом», «Золотої корони» і «Лідера».


Тепер «Золота корона» робить перекази в Україні через партнера IntelExpress. Отримати відправлений через «Золоту корону» переклад можна в шести банках, в тому числі і одному з найбільших банків в країні – державному Ощадбанку . За даними НБУ, IntelExpress зареєстрована в Грузії.

Через IntelExpress вже майже рік працює і інша російська система грошових переказів – Contact. Восени 2015 р ЦБ відкликав ліцензію у «РСБ 24», який був єдиним зареєстрованим на території України розрахунковим банком Contact. Через вимоги НБУ система не могла зареєструвати новий банк , тому стала працювати через партнера IntelExpress.

У колл-центрах двох інших систем – «Колібрі» і «Лідера» – заявили, що перекази зараз неможливі. Співробітник колл-центру Anelik розповів, що перекази в Україні можливі тільки на карти Visa. «Юністрім» працює за таким же принципом, але тільки з картами Mastercard. В обох випадках можна відправити кошти готівкою, однак зарахування відбувається тільки на карту.

У колл-центрі платіжної системи Blizko повідомили, що перекази можливі через систему «Пошти Росії» – «Форсаж».

У Росії залишиться сітка російських систем – українські сюди не прийдуть, а в Україні російські системи будуть працювати через партнерів, – розповіла голова правління НП «Національний платіжний рада». Мінус такої схеми в тому, що партнери в Україні невеликі. Їм буде нелегко обслужити великий вхідний потік з Росії. Крім того, ризики роботи через партнерів вище, ніж безпосередньо. При цьому російські системи змушені будуть їм віддавати до 50% доходу.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?