Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як рефінансувати споживчі кредити, кредитні картки та автокредити

У часи великих заробітків і ейфорії від доходів у майбутньому дуже легко брали «такі доступні» кредити, не хвилюючись особливо про розмір платежів на кожен місяць. А коли виникли проблеми з доходами після приходу кризи, виникли і проблеми з кредитними картами і платежами банкам по кредитах.

Виходячи з правила, що проблема – це задача, яка невірно сформульована, то у такої проблеми (або можна сказати «завдання») рішення є. І не одне: перше – обговорити з банком реструктуризацію кредиту, що діє (по суті – це змінити умови кредитування). І друге рішення – в іншому банку зробити рефінансування кредиту, що можливо, хоч і більш складне, ніж перше.

Що ж означає «рефінансувати кредит»? Це означає, що потрібно надати новий кредит для погашення чинного. Багато програм реструктуризації, чинних договорів по кредитах – це і є рефінансування кредитів. Це означає, що банк, при вашому складному фінансовому випадку, робить вам пропозицію не про зміну умов чинного договору, а про укладення нового кредитного договору на нових умовах, які для вас прийнятні. І ще, перед тим як підписувати новий договір по кредиту на нових вигідних для вас умовах не забудьте про тонкощі і нюанси описаних у статті про споживчі кредити, щоб не вийшло так, що сьогодні, вирішуючи одну проблему, ви отримуєте бомбу з уповільненим дією. Природно, вам необхідно буде зібрати точно такий же пакет документів, як і при оформленні простого споживчого кредиту.

А якщо відверто, то, відповідаючи правилами Банку Росії кредит, який наданий в цілях погашення взятого раніше кредиту, відноситься до самої високої групи ризику, і банк під нього зобов’язаний оформити максимальний резервацію. І тому, якщо ви прийшли в банк, і як кажуть «вже з порога» заявили, що вам потрібен кредит для того, щоб погасити кредит в іншому банку – з 95 -% часткою ймовірності буде те, що вам відмовлять. По-перше, банк дуже ризикує: адже проконтролювати кредит, який ви нібито будете використовувати на погашення кредиту в іншому банку, а не будете його витрачати просто так, збільшуючи ще більше свій обов’язок, не можна.

Одна порада: коли вам здається, що який-небудь банк в даний момент пропонує найбільш кращі умови кредитування (термін, ставка і т. д.), то просіть кредит у цього банку, але на звичайні потреби, чи то пак на ремонт квартири, дачного вдома, навчання або лікування, можна навіть на туристичну поїздку і т. д. Само собою, що банк за своїм бюро кредитних умов з’ясує про наявність вашого діючого кредиту та про його обслуговуванні (прострочення платежів та інше) . Але ж завчасно ніхто не може знати про пристрій скорингової системи банку і про те, яка на даний момент діє в банку політика. Не виключено, що за відсутності прострочених платежів по вашим діючими кредитами або прострочення були незначними, то вам можуть надати новий кредит.

kak_refinansirovat_potrebitelskie_krediti-300x200У рефінансуванні кредиту є «прихована» форма – це якщо ви оформите кредит на когось з родичів або знайомих (при їх згоді) і погашаєте свій кредит. Але тут, перед банком юридичну відповідальність нестиме безпосередньо позичальник – родич мул знайомий ваш. Але емоційних проблем не повинно виникати, якщо в якості позичальника виступає дружина або чоловік.

І, варіант останній – рефінансування кредиту в іншому банку. Вище вже зазначалося, що загрожує банкам при наданні кредиту з метою погашення заборгованості по іншому кредиту. Саме менше – це найвища норма резервування, яка напряму означає саму високу кредитну ставку по відсотку порівняно зі звичайними кредитними товарами . Але все одно, хоч і вкрай рідко, але зустрічаються в банках спеціальні програми, розраховані на рефінансування споживчого кредиту.

Як правило, вони супроводжуються рекламним гаслом «зробити краще умови по діючих кредитах», «проблеми з кредитними виплатами – ми вирішити їх вам допоможемо!». Можна ще відзначити, що стає менше щомісячний платіж за відчутної в більшу сторону загальною переплаті за рахунок терміну. Отже, перед тим як дати згоду на рефінансування споживчих кредитів потрібно попросити розрахунок платежів, повну вартість кредиту та величину переплати, і лише потім приймати рішення.

У чистому вигляді програм з рефінансування автокредитів ще не зустрічалося, до того ж якщо виходити з юридичної частини договору кредиту на купівлю машини – це в точності те ж, що і кредит споживчий. Адже скрізь ключове слово «кредит». А все інше, так би мовити, приставки «споживчий» або «авто» – все це маркетинговий хід. Винятком є ​​тільки іпотека – правовідносини по кредитах іпотеки регулюються законом про іпотеку і Цивільним кодексом.

Для рефінансування кредиту необхідно буде зібрати типовий пакет документів (документи, що посвідчують особу, працевлаштування і дохід). На додаток ще буде довідка з того банку, де кредит, залишок заборгованості та кредитної історії, а також копія кредитного договору. Яка реакція буде в банку на існуючу затримку платежів? Вгадати заздалегідь неможливо … Але все одно, якщо прагнути до неможливого, то можна досягти найбільшого. Удачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?