Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як реалізуються активи неплатоспроможних банків?

Коли Фонд гарантування вкладів фізичних осіб приймає рішення про ліквідацію банківської установи, виникає завдання продажу його активів. Сьогодні ми розповімо Вам, яким чином здійснюється продаж майна та кредитного портфеля банків.
Процес підготовки активів банку до продажу починається в період дії тимчасової адміністрації. У цей період проводиться інвентаризація і оцінка активів неплатоспроможного фінустанови. Активи банку поділяються на дві категорії: основні засоби і кредитний портфель. До основних засобів належить автотранспорт, нерухомість, земля, банківське обладнання та інше. У кредитний портфель входять зобов’язання юридичних і фізичних осіб.
Інвентаризація майна проводиться на дату призначення Уповноваженої особи. Термін виконання становить 180 днів. Потім результати затверджуються Фондом. За результатами інвентаризації та оцінки складається перелік активів, який потім надається до Фонду на затвердження. Оцінка майна проводиться після інвентаризації незалежними суб’єктами оціночної діяльності. Вибір оцінювачів здійснюється Уповноваженою особою з переліку оцінювачів, акредитованих фондом згідно з нормативними документами.
До складу ліквідаційної маси входить рухоме і нерухоме майно, кошти, майнові права та інші активи банку. Стверджується ліквідаційна маса Виконавчою дирекцією Фонду. Пропозиції на продаж подаються Уповноваженою особою на затвердження Виконавчою дирекцією Фонду.

clip_image001

У них входять: порядок продажу майна, склад майна (перелік об’єктів), умови, вартість, спосіб і терміни продажу майна.
Сам процес продажу майна неплатоспроможним банком можна розділити на 7 основних етапів:

 1. Пропозиції. Уповноважена особа подає на погодження Виконавчою дирекцією Фонду пропозиції щодо продажу майна.
 2. Узгодження пропозицій. Виконавча дирекція Фонду погоджує пропозиції щодо продажу майна.
 3. Рекламні заходи. Банк проводить рекламні заходи для залучення потенційних покупців.
 4. Розміщення оголошення. Банк, не пізніше ніж за 10 днів до проведення торгів, розміщує оголошення хоча б в одній загальнодержавній та одній регіональної (місцевої, за місцезнаходженням банку) газетах.
 5. Ознайомлення з майном. Банк забезпечує можливість ознайомлення з майном особам, які подали заявку на участь в торгах.
 6. Залучення організатора торгів. Уповноважена особа залучає організатора торгів, акредитованого Фондом згідно з нормативними документами.
 7. Проведення аукціону. Уповноважена особа реалізує майно на аукціоні за правилами організатора.

clip_image002

Активи неплатоспроможного банку, згідно ст. 51 «Закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб», реалізуються чотирма способами:

 1. Відкриті торги (аукціон). Так реалізуються основні засоби (нерухомість, незавершене будівництво, транспортні засоби, будівельні матеріали), окремий підрозділ банку як частина цілого майнового комплексу та дебіторська заборгованість.
 2. Відступ прав вимоги за кредитами. Здійснюється шляхом проведення конкурсу між фінансовими установами (банками та небанківськими фінансовими установами – юридичними особами, крім кредитних спілок). Переможця обирає конкурсна комісія, яка створюється указом уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку.
 3. Організовані місця продажу. Йдеться про продаж на біржових торгах через товарну біржу основних засобів, інших необоротних активів, господарських матеріалів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, а також – активів, які не були продані на аукціоні.
 4. Безпосередній продаж. Таким чином здійснюється продаж основних засобів, залишкова вартість яких не перевищує 10 мінімальних заробітних плат на дату продажу, а також інших необоротних активів, господарських матеріалів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, обсяги та вартість яких не є достатніми для проведення аукціону; активів, які не були продані на аукціоні або в організованих місцях продажу; активів приватного акціонерного товариства або частин товариства з обмеженою відповідальністю, які належать банку і викуповуються цим товариством або його учасниками.

Також банківське майно може бути реалізоване шляхом продажу на електронних торгах.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?