Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як придбати житло в Лондоні?

У Великобританії найпоширенішим типом володіння житла є не власність, як на Україні, а користування, як кажуть британці leasehold. Діє договір користування, укладений з мерією, 100 років. Протягом цього терміну користувач може продати частину leasehold іншій людині, а собі придбати новий. По закінченню терміну договору, квартира повертається у ведення міста.
Існує також можливість отримати нерухомість у власність, так званий freehold, однак це право значно дорожче leasehold. Тому серед британців так популярний договір користування. А ось нерезиденти країни намагаються оформити нерухомість у власність.

Тільки за останню п’ятирічку громадяни пострадянського простору придбали 120 тисяч об’єктів нерухомості в столиці країни. Мінімальна вартість одного будинку в Лондоні 200 тисяч фунтів, а максимальна доходить до декількох десятків мільйонів фунтів.

Як відзначають експерти, раніше ціна в 2 мільйони фунтів сприймалася як дуже висока, а тепер це верхня межа вартості середнього рівня цін. Нерухомість викуповують з метою вигідного вкладення коштів, а також купують для дітей, які навчаються у Великобританії.

Одними з найпрестижніших районів Лондона вважаються Chelsea і Mayfair, тут найдорожче житло: ціна квартири від мільйона фунтів, а середня ціна котеджу 15-20 мільйонів фунтів. У цих районах проживають знаменитості, політики: Мадонна, Маргарет Тетчер, а сусідять із ними російський губернатор Роман Абрамович і опальний олігарх Борис Березовський.

Між тим, на околиці міста квартира коштує в середньому 170 тисяч фунтів, якщо немає бажання займатися меблюванням і обстановкою, додавши ще 10-15 тисяч, можна отримати все відразу. Покупець квартири може вибрати меблі і компанія забудовник меблирует квартиру.

Придбати вторинне житло в Лондоні набагато простіше, ніж первинне. Справа в тому, що центральні райони не забудовуються новими будівлями, девелопери вважають за краще будувати невеликі котеджні селища в передмісті, тому що оформити дозвіл на будівництво багатоповерхового будинку.

Іпотечний кредит для британців оформити не складно: сума заробітної плати за рік множиться на коефіцієнт три. На таку суму і видають кредит. Середня зарплата у британця 30 тисяч фунтів, тобто 100 тисяч фунтів можна взяти в кредит у банку.

Виходячи з цієї схеми розрахунку, щоб отримати кредит мільйон фунтів, строком на 25 років при процентній ставці 4 % річних, середня сума заробітку в рік повинна бути не менше 250 тисяч фунтів стерлінгів.
Для того, щоб оформити кредит нерезиденту країни, потрібно пред’явити довідку про доходи, завірену в британському нотаріат і в Міністерстві закордонних справ.

Для отримання кредиту необхідно внести не менше 10 % від вартості нерухомості, але якщо ця сума буде 30 % від ціни, то банк може лояльно поставитися до довідки про доходи.

Якщо кредит хоче оформити на себе компанія, то необхідно пройти перевірку в серйозній аудиторській фірмі.

Щоб отримати кредит на покупку житла в Лондоні, іноземці наймають агента по нерухомості, який веде всю документацію від імені покупця і несе відповідальність за оформлення всіх документів (страхування, податки, мита). Послуги такого роду стоять ще близько 3-5 % від вартості нерухомості.
Для жителів України, які прагнуть придбати житло у Лондоні, складність виникає при вивезенні грошей за кордон, якщо все оформляти по закону, то добра половина коштів піде державі. Тому багато потенційних покупців нерухомості використовують переказ грошей через офшорну зону, оскільки кошти стають легальними і податок, сплачений з них мінімальний. Приводів для занепокоєння при купівлі житла у іноземних громадян немає, гроші надходять на рахунок юридичної особи, від імені якого і проводиться операція, таким чином, операція здійснюється між юридичними особами, а не між фізичними, як заведено на Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?