Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як пройти перевірку банком без проблем

Банк вирішує видати вам кредит чи ні. Пройдемо перевірку без зайвих питань і проблем.

Кредитування сьогодні популярно, кожен третій громадянин живе в кредит. Кредити в основному беруть на побутову техніку, також дуже популярна іпотека , особливо у молодих сімей. Але перш ніж банк видасть кредит, позичальникові необхідно пройти так звану банківську перевірку. Банк оцінює благонадійність і платоспроможність клієнта. По науковому ця процедура називається – андеррайтингом.

Андеррайтинг викликає не мало страхів у позичальника – а раптом банк відмовить у кредиті і що я тоді робитиму? Але, шановні позичальники, тут страху місця немає. Ви повинні надавати правдиву інформацію про себе банку і тоді, проблем не буде.

Два види андеррайтингу

  • Автоматичний андеррайтинг. Такий перевірці піддаються відомості про клієнта, які розраховують на невелику суму позики. Обробці підлягає лише мала частина відомостей через спеціальну програму, яка за кілька хвилин видає своє рішення. Ще дану процедуру називають «скоринг». Існує певний опитувальник, який нараховує бали. Якщо позичальник набирає потрібну кількість балів, то переходить на розгляд андерайтерам. Більшість банків використовують цю систему давно – вона проста і зручна кожній стороні. Але якщо ви отримали відмову через «скоринг» не потрібно турбуватись, так як повторне звернення до цей же банк може дати зовсім інший результат. Скоринг розумний і якщо позичальник є клієнтом банку (наприклад, отримує зарплату на карту банку), то для нього існує полегшений опитувальник, адже банк уже довіряє такому клієнтові.
  • Ручний андеррайтинг. Дана перевірка вже вимагає більш серйозного підходу. позичальникові необхідно надати довідки та документи, які перевіряються вже не машиною, а самими співробітниками банку за певною методикою. Як пройти її правильно?
  1. Позитивна інформація про себе – для більшої суми позики.
  2. Детальна інформація. Може викликати довіру. Наприклад, ви можете не тільки вказати назву вашої фірми, де працюєте, а й дати телефон, написати ім’я директора, дати сайт організації. є додаткова робота? Повідомте про це, навіть якщо у вас немає можливості надати довідку про дохід – банк розуміє, що бути офіційно зареєстрованим на 2 роботах неможливо. Вкажіть відомості про освіту, вища освіта – характеризує людину як більш ділову. Якщо у вас кілька дипломів – це величезний плюс.
  3. Матеріальне становище. Є машина, нерухомість, дача, гараж, вклад? Скажіть про це банку, це вплине на рішення і викличе довіру.

clip_image002

Що ще може допомогти пройти банківську перевірку?

  • Позитивна кредитна історія. Брали кредит в іншому банку? Візьміть історію платежів і прикладіть до кредитної заявки, навіть якщо ваш займ був невеликим, головне – якщо ви платили всі під час і без затримок.
  • Платежі за комунальні послуги, телефон, якщо вони відбувались своєчасно, теж можна додати до заявки.
  • Якщо у вас зіпсована кредитна історія, зверніться до брокера, він допоможе вам виглядати респектабельно перед банком. Але, як правило, більшу суму вам навряд чи довірять.
  • Враження. Впевнений і спокійний позичальник обов’язково сподобається андерайтерам, це означатиме, що ви нічого не приховуєте. А вам і нема чого хвилюватись, адже банк сам зацікавлений у видачі кредиту вам. Перевірка – це звичайна процедура захисту від шахраїв – ви ж таким не є!
  • Зустрічають по одягу – одягніться охайно, солідно, в чисту взуття, нехай від вас пахне хорошими духами, туалетною водою. Будьте ввічливі з співробітниками банку і тоді, вам ніхто і ніщо не завадить взяти кредит.

Якщо ви отримали кредит, не забувайте, що ви взяли на себе величезну відповідальність. У ваші обов’язки входить своєчасна виплата боргу – терміни і суми виплат вказані у графіку платежів. Пам’ятайте – прострочений борг тягне не тільки накладення штрафу, ви зіпсуєте собі кредитну історію і можливо, в наступних кредитах вам буде відмовлено. Банки обмінюються один з одним інформацією про позичальників, тому про ваші незначні прострочення будуть знати всі.

Якщо ситуація склалась так, що ви не можете внести необхідну суму, ви спізнюєтесь з оплатою, повідомте банку про можливе прострочення, поясніть ситуацію. Як правило, банки йдуть на поступки і входять в положення, тим більше якщо позичальник не відмовляється від свого боргу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?