Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як продати квартиру, що знаходиться в іпотеці. Все про продаж іпотечної квартири

В першу чергу, хотілося б розвіяти міф про те, що продати житлову нерухомість, що знаходиться в заставі у банку, неможливо. Зробити це цілком реально. Звичайно, алгоритм продажу іпотечної квартири буде дещо відрізнятися від того, якби продавалася квартира, не обтяжена зобов’язаннями перед банком. Головна особливість полягає в тому, що на продаж іпотечної квартири необхідно отримати дозвіл банку, що видав даний кредит. Безумовно, що процес продажу такої нерухомості не можна назвати простим і швидким. Тому слід запастися терпінням і йти до своєї мети.

Перш ніж розглянути, як можна продати квартиру, що знаходиться в іпотеці, хотілося б зазначити, що існують деякі банки, у яких вельми проблематично отримати дозвіл на продаж. Вони використовують різні методи, щоб їх клієнт передумав. Так, наприклад, ряд банків практикує досить значні штрафи, які здатні поміняти рішення позичальника. На щастя, таких банків значно менше, ніж тих, які все-таки йдуть назустріч своїм клієнтам і дають згоду на продаж іпотечної квартири.

З чого почати?

Існує кілька способів, як можна продати квартиру в іпотеку. Але першим пунктом буде завжди з’являтися візит в банк, щоб дізнатися умови, на яких можна одержати згоду. Необхідно бути готовим до детального розпитування про причини продажу і т. д. Пам’ятайте, що жоден банк не зацікавлений у цьому, так як це додаткові трудовитрати і час, але тим не менш вони, як правило, на це йдуть. Отже, згода отримана, що далі? Тепер можна піти по одному з наступних шляхів.

Шлях перший: все зроблю сам

Dollhouse1. Полягає і нотаріально посвідчується угода між покупцем і продавцем. Це дає банку гарантію на випадок виникнення непередбачених ситуацій, що покупець не передумає.

2. Покупець розплачується за іпотечним кредитом в банку, а продавець отримує довідку, що перед ним не числиться заборгованість.

3. Візит в реєстраційну службу, де з квартири знімуть обтяження, засвідчать перехід прав власності на неї. Тут же буде укладено договір купівлі-продажу, і квартира офіційно переходить у володіння продавця.

Шлях другий: банк вам в допомогу

1. Банк надає депозит, куди покупець вносить необхідну суму для погашення іпотечного кредиту.

2. Банк сам зв’язується з реєстраційною службою, доводячи до відома, що кредит виплачений, передає необхідну документацію.

3. Відбувається реєстрація угоди купівлі-продажу з переходом права власності на нерухомість.

Шлях третій: покупка кредиту

1. Покупець у цьому випадку розглядається банком як новий позичальник на вже наявний іпотечний кредит продавця квартири, тобто відбувається покупка не нерухомості, а іпотечного кредиту.

2. Якщо банк схвалює нового позичальника, то відбувається переоформлення кредиту. У присутності банківського співробітника покупець, який в подальшому стане новим власником квартири, продавець і банк підписують угоду про перехід боргу за кредитом на нове обличчя – покупця і його обов’язок виплатити заборгованість банку. При цьому квартира як і раніше залишається в заставі у банку.

Шлях четвертий: банк ні про що не дізнається

Цей спосіб є неофіційним і має суттєві ризики, в основному для покупця. Тому він не користується великою популярністю просто тому, що знайти таких покупців дуже і дуже складно. В даному випадку позичальник не повідомляє банк про продаж квартири. Покупець достроково гасить іпотечний кредит продавця, після чого відбувається стандартна процедура переоформлення права власності на житлову нерухомість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?