Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як продати борг фізичної особи колекторам.

Більшість боржників, що систематично не виплачують платежі за позиками та кредитами часто стикаються з ситуацією, коли вони в підсумку виявляються винні зовсім не тим, у кого позичали гроші. Їхні борги були продані колекторам.

Чи законна продаж боргів фізосіб колекторам?

Законодавчо діяльність колекторських фірм ще повністю не врегульована. З одного боку, споживспілка дотримується позиції захисту боржників і стверджує, що банки не мають права продавати борги фізичних осіб.

Визнає це і Конституційний суд, який дотримується «захисту прав громадян за кредитними договорами як економічно слабкої сторони, яка потребує додаткового захисту своїх прав».

imageАле в судовій практиці угоди з продажу боргів фізичних осіб колекторським фірмам найчастіше визнаються законними, якщо була дотримана процедура передачі, можливості якої передбачав укладений між сторонами кредитний договір.

Як продати борг фізичної особи колекторам?

Продати борг, враховуючи нюанси і недосконалості законодавства, а також наявні суднові прецеденти досить просто.

Досить звернутися в колекторську фірму, яка пропонує послуги викупу прав грошової вимоги і покупки портфелів простроченої заборгованості фізичних та юридичних осіб перед кредитними, телекомунікаційними, лізинговими, страховими організаціями та компаніями, підприємствами ЖКГ.

Важливо розуміти, що боргове зобов’язання є документом, що видається позичальником при отриманні позики. У цьому документі прописується сума кредиту та терміни погашення.

Борговими зобов’язаннями, згідно із законодавством, можуть бути векселі, договори, угоди, облігації, заставні, депозитні сертифікати. Якщо повернення грошової суми було прострочене, то це призводить до виникнення боргових зобов’язань перед кредитором.

Якщо позичальник порушив домовленість про повернення боргових зобов’язань і не розплатився в прописаний у документах термін, то для врегулювання даного питання звертаються до колекторів, які у правових рамках набувають грошові зобов’язання і виконують стягнення заборгованості самостійно.

Які переваги продажу боргових зобов’язань колекторам?

При продажу боргових зобов’язань колекторам, людина нівелює витрати, які будуть потрібні, щоб організувати повернення заборгованості.

Крім того, у того хто продає боргові зобов’язання з’являються оборотні кошти і можливість їх реінвестувати в короткі терміни, також він може сфокусувати свої зусилля на профільному бізнесі, не витрачаючи ресурси на повернення боргу і мінімізувати ризики неповернення коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?