Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно зменшити курсові ризики депозиту?

«Старе добре правило не складати всі яйця в один кошик ще ніхто не відміняв. Якщо сума велика, її можна подробити і покласти на кілька депозитів у різній валюті. Або відразу розміщувати в тій валюті, в якій потім плануєте витратити гроші.

Наприклад, якщо збираєте на автомобіль, який будете купувати в доларах. Якщо ж у вас на руках гривня, переводити її в долар, класти на депозит, а потім знову переводити в гривню, – безглуздо. Ви більше втратите на конвертації валюти. До того ж ставки в гривні традиційно вища, ніж в іноземній валюті. Але й до дуже високих ставках слід ставитися обережно. Якщо ставка зашкалює, значить, банк має серйозні проблеми з ліквідністю і не факт, що він здатний відпрацювати такий високий ресурс ».

«Для того, щоб правильно скласти портфель депозитів по валютах, потрібно враховувати наступні фактори:

1. Прогноз коливання курсів валют / металів одне щодо іншого в горизонті інвестування.
2. Прогноз коливання курсу гривні в горизонті інвестування.
3. Поточні ставки по валютах / металам в горизонті інвестування.
4. Поточне і прогнозне регулювання ринку.
5. Ринкова практика з ціноутворення на українському ринку депозитів.
6. Дотримання загального принципу диверсифікації портфеля.

Для прогнозу коливання курсів валют можна використовувати різні моделі різного ступеня складності (або, альтернативно, використовувати чийсь прогноз). Індикаторами очікуваних курсових коливань можуть бути ставки Libor або форвардні курси. На поточний момент (якщо bigрозглядати основні валюти – euro, usd, gbp, chf) вони дають різницю максимум в 0,74% річних (на 15 січня) в ставках Libor (і, відповідно, в очікуваному взаємне коливанні курсів), де швейцарський франк є найсильнішою валютою (повинен рости), а британський фунт – слабким (його курс повинен знижуватися). Тому очікування щодо коливання курсів у 12-місячній перспективі несуттєві.

Щодо курсу гривні , він може оцінюватися як переоцінений для економіки в стані стагнації (про що говорять зокрема котирування NDF по гривні в Лондоні на рівні 9,8-9,9 грн. За долар США на 12 місяців, передбачає здешевлення гривні на 21 – 23%). Але враховуючи ті понад зусилля, які докладає Нацбанк для підтримки курсової стабільності гривні в будь-який спосіб, ймовірність істотної девальвації до долара США на поточний момент невелика.

Щодо ставок по валютах / металам – зараз максимальні ставки на ринку на 12 місяців розглядаються такими (на 5 тис. грн еквівалент): гривня: 26-27%, долар США: 10,5-11,5%, євро – 10-11 %, британський фунт – 2-5%; швейцарський франк – 4-8%, російський рубль – 9-11%, золото (з фізичною поставкою): 4-5%. З цих валют / металів найбільш ліквідним є долар (по ньому історично самий спред між курсами купівлі та продажу, він також більш ліквідний, ніж гривня на ринку вторинної нерухомості та автомобілів), далі євро, далі рубль і на завершення – золото, фунт і франк . Також, в історичній практиці, враховуючи низьку ліквідність на ринку, ставки за депозитами в євро були менше, ніж ставки по доларових депозитах незалежно від того, євро був сильною валютою по відношенню до долара або слабкою.

На сьогоднішній день рекомендації за структурою депозитного портфеля з урахуванням поточних реалій може бути такою:

1. Гривня: 30-50% (для страхування прибутковості).
2. Долар США: 25-40% (для зменшення курсових ризиків, найбільш ліквідна валюта).
3. Євро: 10-20% (для зменшення курсових ризиків, достатньо ліквідна валюта).
4. Російський рубль: 5-10% (для зменшення курсових ризиків, менш ліквідна валюта).
5. Фунти і франки: 0-5% (для зменшення курсових ризиків, неліквідні валюти).
6. Золото: 5-15% (для страхування довгострокової вартості).

Залежно від суми банківських вкладень (або цієї суми відношенні загальних стану вкладника) рекомендую від 3-4 валютних складових у портфелі ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?