Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно закрити кредитну карту?

Те, що ви не використовуєте карту, зовсім не звільняє вас від необхідності оплачувати додаткові послуги і вартість обслуговування по картковому рахунку. Якщо ви хочете припинити взаємини з банком, потрібно повністю погасити заборгованість і написати відповідну заяву в кредитну установу. Не потрібно намагатися самостійно позбавитися від карти. Більшість карт, випущених до рахунку, є власністю кредитних організацій, і на вимогу емітентів повинні бути повернуті в банк. Втім, у деяких кредитних установах повернення карти має рекомендаційний характер.

clip_image002

Правила закриття кредитної карти

Щоб правильно закрити рахунок по кредитній карті, позичальникові доводиться враховувати безліч нюансів. Розглянемо основні аспекти закриття кредитки.

1. Деякі банки допускають самостійне знищення карти. В інших же вам закриють рахунок при фактичній здачі карти в банк. Після подачі заяви для закриття карткового рахунку по картці не повинні відбуватися ніякі витратні операції протягом 45 днів. Як правило, на вимогу банків карта повинна бути передана операціоністу. Цей факт повинен бути відмічений на заяві про закриття картрахунку або в спеціальному акті. Після процедури підписання документів карту ріжуть у присутності позичальника. При втраті картки складають заяву з приводу втрати.

2. Щоб вам не нараховували комісію за обслуговування карткового рахунку в той період, коли ви не плануєте нею користуватися, потрібно точно дізнатися, протягом скількох днів здійснюється операція закриття рахунку. Тобто, за скільки днів до внесення оплати за обслуговування необхідна подача заяви про закриття рахунку. Як правило, рахунок по кредитній карті закривається після закінчення місяця, який слідує за місяцем оформлення заяви про закриття рахунку. Обов’язковою умовою закриття кредитної карти є повне погашення заборгованості.

3. Якщо при стягненні комісії за обслуговування картки цей термін збігається з терміном закриття карти, і рахунок в цей момент не міститиме достатню кількість коштів на списання комісії, то він не закриється, і, крім того, ваш баланс виявиться мінусовим. Несвоєчасна оплата виниклої заборгованості веде до нарахування пені.

4. Якщо закінчення терміну дії картки відбувається до закриття рахунку, банк може призвести перевипуск карти, за що з вас буде утримана комісія. У багатьох банках передбачена умова автоматичного перевипуску картки після закінчення терміну її дії. Позичальник, що бажає уникнути перевипуску картки, повинен подати в банк відповідну заяву не пізніше, ніж за 35 днів до завершення терміну дії картки.

5. Заява на закриття кредитної картки можна подати в будь-який офіс банку, обслуговуючий фізичних осіб, незалежно від місця відкриття карткового рахунку та видачі карти. За вашим бажанням банк надасть вам копію заяви з проставленою на ньому відміткою про прийом. Деякі банки замість копії заяви видають клієнтам повідомлення про підтвердженні прийому заяви, завірене підписом співробітника і містить штамп відділення.

6. Більшість банків, приймаючи заяву про закриття карткового рахунку, автоматично відключає додаткові послуги. Проте в деяких банках потрібно подача окремого заяви на відключення додаткових послуг (СМС-сервісу, страховки по карті, рахунки-виписки та інших). При відсутності заяви про відключення додаткових послуг, вам будуть продовжувати нараховувати комісії за надання цих послуг, і картковий рахунок не закриється. Дуже часто співробітники банків не інформують клієнта про необхідність відключення платних послуг при закритті рахунків, тому позичальники самі повинні оформити відповідну заяву.

7. Закриваючи рахунок по кредитній карті, потрібно бути абсолютно впевненим у тому, що сума заборгованості, виставлена до оплати, вірна. Оформляючи заяву на закриття рахунку, слід попросити виписку і детально ознайомитися з відображеними в ній операціями. Це допоможе уникнути випадкових недоплат та пов’язаних з ними штрафів. Подаючи заяву на закриття кредитного рахунку, можна замовити на свою поштову адресу довідку про закриття. Для відстеження закриття рахунку можна звернутися до фахівців центру клієнтського обслуговування або у відділення банку. У багатьох банках передбачена можливість перевірки статусу рахунку в системі Інтернет-банкінгу або ж через форми зворотного зв’язку, розташовані на сайті банків.

8. Буває, що рахунок вчасно не закривають і комісії списуються помилково. Збої в банківській системі може викликати як технічний, так і людський фактор. Для підтвердження своєї правоти вам доведеться надати необхідні документи: копію заяви про закриття рахунку, довідку про відключення послуг і погашенні боргу, виписки по рахунку. Як правило, кредитні організації визнають свої помилки, повертаючи неправомірно списану комісію, і закривають рахунки.

Після закриття рахунку настійно рекомендується отримати в кредитній установі відповідну довідку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?