Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно вибрати споживчий кредит?

Практика показує, що в наші дні отримати споживчий кредит може будь-хто. Банки пропонують низькі процентні ставки і обіцяють позичальникам привабливі умови. Як правило, вибираючи вигідний кредит на споживчі потреби, нас приваблюють приємні цифри, які обіцяють, наприклад, 20 або 25% річних. Ми вважаємо, що це дуже вигідно, однак насправді не все так просто.


При оформленні кредитного договору банком можуть бути включені додаткові пункти потребуючі окремої оплати, приховані комісії та інші платежі, в результаті чого виявляється, що кредит не такий вже і вигідний. Як же не заплутатися серед величезного числа пропозицій і вибрати максимально зручний варіант без значних переплат? Давайте розбиратися.

Розрахунок ефективної процентної ставки

Багато банків у поширюваних рекламних буклетах дуже часто вказують низькі процентні ставки. Все це – маркетинговий хід для залучення потенційних клієнтів. Вимагайте, щоб співробітники банку проінформували Вас про повну вартість споживчого кредиту, яка розподілена на весь термін дії наданого кредиту. При розрахунку ефективної процентної ставки враховуються всі витрати на оформлення та поточне обслуговування позики (окрім страхування).

Перш ніж приступити до оформлення заявки на отримання споживчого кредиту в банку, рекомендуємо вам самостійно розрахувати ефективну процентну ставку. Для цього відвідайте офіційний сайт банку, в якому ви збираєтеся брати кредит, і ознайомтеся з усіма параметрами позики, включаючи комісії за обслуговування рахунку. Особливо зручним в даному випадку є використання кредитного калькулятора. Вибираючи найбільш вигідний споживчий кредит, не полінуйтеся звернутися за детальною консультацією відразу в кілька банків, ознайомитися з актуальними пропозиціями, а також розрахуйте повну вартість кредиту. Після аналізу отриманої інформації ви зможете прийняти правильне рішення.

Крім того, банки часто нав’язують позичальникам послуги зі страхування життя. У разі якщо ви погодитесь, сума виплат по кредиту збільшиться, як мінімум, на 10%. Пам’ятайте, що страхування – це необов’язкова процедура, тому ви можете від відмовитися від страховки при отриманні кредиту.

Ануїтетний або диференційований?

У пошуках вигідного кредиту на споживчі потреби зверніть увагу на суму кредиту. Якщо вона невелика, то прийнято вважати, що найкраще в такому випадку підійде вибір диференційованої процентної ставки. Це означає, що при виплаті кредиту відсотки нараховуються на залишок позичкової заборгованості. При цьому велика частина фінансових витрат припадає на перший час виплат з їх подальшим планомірним зменшенням.

Що ж стосується ануїтетного платежу, то він більш зручний в психологічному аспекті, оскільки кожен місяць ви вносите певну суму. Однак при цьому набагато більшою стає переплата, а дострокове погашення кредиту і зовсім буде для вас невигідним, оскільки виходить, що весь прибуток береться банком наперед, а сплачені відсотки вам ніхто не поверне. Тому ми рекомендуємо в пошуках самого вигідного споживчого кредиту звертати увагу на ті банки, які практикують видачу кредитів з диференційованим типом платежів, адже це дуже вигідно для невеликих кредитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?