Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно вибрати банк, щоб взяти іпотеку

Коли прийнято рішення про оформлення іпотечного кредиту, то наступним етапом стає вибір відповідного банку. Відразу потрібно зазначити, що це досить непростий процес. В даному випадку позичальникові необхідно оцінити не тільки конкретний продукт, пропонований фінансовою організацією, а й безпосередньо сам банк, оскільки саме з цим банком позичальник буде підтримувати співпрацю протягом довгого періоду часу.

clip_image002

Звичайно, головний фактор при виборі кредитної організації – це процентна ставка за можливість використовувати позикові кошти, а також список різних додаткових витрат. На сьогоднішній день процентна ставка по іпотеці в банках нашої країни становить від 18 і до 32 відсотків річних. Розмір ставки безпосередньо залежить від суми початкового внеску, планованого терміну іпотеки, від наявності певних довідок про доходи і від того, яке позичальник збирається купити житло: квартиру на вторинному ринку нерухомості або ж в новобудові.

Відносно недавно список обов’язкових умов отримання іпотечного кредиту був однаковий у всіх кредитних організаціях: іпотека оформлялася на строк максимум до п’ятнадцяти років, а процентна ставка була 15 відсотків річних. При цьому позичальник повинен був внести грошові кошти в розмірі близько 30 відсотків від вартості об’єкта нерухомості. Сьогодні багато банків змінили умови вступного внеску. Припустимо, щоб оформити іпотеку на вторинному ринку, потрібно внести лише 20 відсотків від вартості житла.

Саме такі умови діють у Ощадбанку. 20% першого внеску потрібно для отримання іпотеки в таких банках як: Приватбанк, Фідобанк і Ідеябанк. В останньому процентна ставка становить не більше дванадцяти трьох відсотків. Інші кредитні організації поки не планують зменшення розміру початкового внеску.

Якщо ви хочете придбати житло в споруджуваному будинку, то вам потрібно накопичити не менше 40 відсотків власних коштів. Найнижча відсоткова ставка сьогодні діє в Ощадбанку – 18 відсотків річних. При цьому для того, щоб отримати іпотеку в даної кредитної організації, необхідна наявність не менше двох поручителів. Варто відзначити, що Ощадбанк надає найбільші кредити. Процентна ставка вже згаданого Внешторгбанка становить від 18 до 22 відсотків річних. Цілком демократична ставка в Ідаябанку – від 22 і до 28 відсотків.

Потрібно також вельми обережно ставиться до такої привабливої «плаваючої» ставки. Адже позичальник завжди хоче отримати кредит з низькою ставкою, у той час як банк орієнтується на високу.

Слід також пам’ятати, що відсоток по іпотеці, яка видається на придбання житла на вторинному ринку нерухомості, буде трохи нижче відсотка за іпотекою на квартиру в споруджуваному будинку. Причому процентна ставка по позиці, виданої для придбання нової квартири, розділяється на два етапи – період будівництва будинку і період оформлення прав власності. У період будівництва кредитна організація, намагаючись застрахувати себе, підвищує процентну ставку до 24-30 відсотків річних. А коли позичальник стає власником житла, то банк знижує ставку до 20-24 відсотків, тобто до звичайного рівня.

Ще один важливий момент при виборі банку – це певний вид платежу за іпотечним кредитом. На сьогоднішній день існує два види – ануїтетний платіж і диференційований. Перший вид являє собою таке погашення іпотеки, коли вся сума позикових коштів розподіляється рівномірно. Але при цьому на початку позичальник виплачує тільки відсотки, а під кінець терміну кредиту основна частина платежів становить тільки борг. Диференційований платіж – це коли погашення відбувається з рівномірним розподілом тільки основної частини позики, а нарахування відсотків здійснюється від залишку боргу.

Потрібно уточнити протягом якого часу кредитна організація розглядає заяви про надання іпотеки, а також проводить перевірку документів на об’єкт нерухомості. За розгляд заяви позичальникові в деяких банках потрібно буде заплатити комісію, яка, як правило, становить до 2 тисяч гривень. Причому деякі кредитні організації стягують комісію вже в момент оформлення заявки, а інші лише, коли прийнято позитивне рішення.

Слід також дізнатися яку комісію банк стягує за надання іпотеки. Комісія може бути в розмірі якийсь фіксованої суми або ж стягується відсоток від суми позикових коштів, який становить від 1 до 4 відсотків. Тобто сума комісії може вийде досить значною. Також треба приділити увагу тому, яким чином кредитна організація видає позикові кошти: або в день укладення договору або після завершення процедури реєстрації права власності. І останній пункт – це можливість рефінансування іпотеки. Треба уважно вивчити проект договору на предмет наявності можливості рефінансування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?