Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно оформити реконструкцію житла?

Для всіх не є таємницею, що відповідно до норм Цивільного кодексу України власник житла може на свій розсуд проводити ремонтні роботи та будь-які зміни у своїй квартирі, не порушуючи при цьому права власників інших квартир у багатоквартирному будинку і правил експлуатації будинку.
Звичайно, багато хто і не замислюються про отримання дозвільних документів, що надають право проведення реконструкційних робіт. А навіщо? Тихенько зробив ремонт, сусідам не заважав, і вони, відповідно, не скаржилися. По ходу справи зніс пару в нутренніх перегородок в квартирі, об’єднав лоджію зі спальнею, а кухню з вітальні. Краса, око радіє.
Але все ж, щоб уникнути небажаних наслідків самовільної реконструкції, та й у цілому дотримуватися встановлених законодавчим нормам у сфері будівництва, хотілося висвітлити ті основні кроки, які необхідно здійснити при проведенні реконструкції.

Отже, для початку необхідно визначитися з об’ємом реконструкційних робіт. У разі, якщо реконструкція передбачає зміну зовнішньої конфігурації приміщення або зміна цільового призначення, слід отримати у відповідному уповноваженим органі містобудування та архітектури містобудівні умови і обмеження, які видаються безкоштовно протягом семи днів з дня реєстрації відповідної заяви.

bigУ разі проведення реставрації, капітального ремонту, перепланування приміщень, а також реконструкції без змін зовнішньої конфігурації та зміни цільового призначення, зазначені містобудівні умови і обмеження не потрібні.
Після цього звертаємося в проектну організацію для розробки проектної документації. Завдання на проектування об’єктів будівництва (реконструкції) за погодженням з проектувальником складається та затверджується замовником, тобто у нашому випадку власником житла.
Важливо знати, що проектна документація на будівництво (реконструкцію) об’єктів не потребує погодження державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, юридичними особами, створеними такими органами.

Маючи на руках проектну документацію, здійснюємо, мабуть, найважливіший крок у процедурі проведення реконструкції – це заповнення декларації про початок виконання будівельних робіт. Саме правильно заповнена декларація про початок виконання будівельних робіт є гарантом безперешкодної реєстрації органом державної архітектурно-будівельного контролю, що послужить базою до виконання безпосередньо будівельних робіт.
У декларації про початок виконання будівельних робіт, бланки яких є на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України, необхідно вказати назву територіального підрозділу інспекції, куди звертаєтеся, внести свої дані, а також адресу і правильне назви об’єкта будівництва (реконструкції) так, як він указан в проектній документації. Надалі потрібно вказати категорію складності об’єкта будівництва, яка також вказана в проектній документації, визначена проектувальником згідно з державними будівельними нормами. У нашому випадку це можуть бути категорії І-ІІІ складності.

Обов’язково при заповненні декларації про початок виконання будівельних робіт необхідно позначити особа, відповідальна за проведення технічного нагляду, із зазначенням серії і номера його кваліфікаційного сертифіката.
Крім цього, вносимо дані про проектної організації із зазначенням відповідальної особи за розробку проектної документації.
У розділі щодо екпертізи будівництва нічого не вказуємо, оскільки не підлягають обов’язковій експертизи проекти будівництва І-ІІІ категорій складності.
Така ж ситуація в розділі щодо інформації про земельні ділянки е, так як при проведенні робіт з реконструкції приміщень у багатоквартирному будинку без зміни геометричних розмірів об’єкта в цілому документ про право власності або користуванні земельною ділянкою не потрібно.

Потрібно не забути, що кожна сторінка декларації про початок виконання будівельних робіт підписується замовником власноруч. Декларацію можна подати особисто або через уповноважену особу, а також поштою рекомендованим листом з описом вкладення або через електронну систему декларативних процедур у будівництві до інспекції ДАБК.
Реєстрація декларації проводиться безкоштовно протягом п’яти робочих днів з моменту надходження декларації.

Після проведеної реконструкції звертаємося у відповідну організацію, що має ліцензію, за виготовленням нового технічного паспорта з відміткою «Підлягає введенню в експлуатацію» або «Згідно з проектом».
Наступним необхідним кроком є ​​заповнення нами декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Процедура схожа з заповненням декларації про початок виконання будівельних робіт, за винятком вказівки техніко-економічних показників об’єкта і площі з урахуванням результатів проведеної технічної інвентаризації.
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів І-ІІІ категорій складності проводиться шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Важливо пам’ятати, що замовник несе відповідальність за повноту і достовірність даних, внесених ним як у декларацію про початок виконання будівельних робіт, так і в декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, а також за експлуатацію об’єкта без зареєстрованої декларації.

І ось, зібравши пакет документів, а саме: правовстановлюючі документи на житло, технічний паспорт, декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, копію паспорта громадянина та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, вирушаємо до територіального підрозділу Державної реєстраційної служби України, де отримуємо свідоцтво про право власності на новий реконструйований об’єкт і, відповідно, відомості про його реєстрацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Таким чином, на сьогоднішній день законодавець практично повністю віддав процедуру узаконення реконструкції в руки самого замовника. Головне, відповідально підійти до неї, і все вийде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?